Yaz Bitmeden Yapılacak 20 Şey - Son Dakika

Yaz Bitmeden Yapılacak 20 Şey

20.08.2011 09:30

1
Geç gelen yazı yavaş yavaş geride bıraktığımız şu günlerde, İstanbul'un tadını dolu dolu çıkarmak için hâlâ vaktiniz var.

2
En havalısından en şıkına, en ucuzundan en pahalısına, İstanbul'da pek çok teras alternatifi var.
3
Haliç'ten, Boğaz ve Adalar'a kadar uzanan eşsiz manzaraya sahip Mikla'ya gidebilirsiniz.
4
Ortaköy'deki Bloom'da nar ve portakal ağaçları arasında oturup deniz manzarasını seyredebilirsiniz...

5
Belgrad Ormanları içindeki Neşet Suyu, Sultan Murat Bendi ve Ayvat Bendi gibi birçok mesire yeri, piknik yapmak için biçilmiş kaftan.

6
7
The Ritz-Carlton Otel bünyesindeki Açık Hava Spa'ya uğrayın... Soğuk volkanik taşlarla uygulanan 'Soğuk Taş Terapisi', vücudunuzu stres ve negatif enerjiden arındırıyor.
8
Kalamış Marina'daki Divan'da sabah kahvaltısı yapın, tekneleri seyre dalın.
9
Akşam üzeri Bow Bell'de bira patates eşliğinde gün batımını seyredin. Önünüzden denizden dönenler, teknesinden inenler geçer, kendinizi bir denizci gibi hissedebilirsiniz.
10
Sadece denize girmek sizi kesmiyorsa, Solar Beach'te bir partiye katılın... Kendinizi müziğin ritmine kaptırıp eğlenceli bir gün geçirin.
11
Hem biraz spor yapmak, hem de güneşli havaların tadını çıkarmak için Büyükada turuna çıkın. Adanın sessiz sokaklarından geçerken, görkemli köşkleri ve bahçeleri seyredin.

12
Ayasofya Hamamı... 100 yıl sonra yeniden açılan hamam, orijinaline sadık kalınarak yeniden restore edilmiş. Kişi başı fiyatı 86 Euro olan kese ve köpük masajını muhakkak yaptırın.

13
Rumeli Hisarı'nda caminin hemen yanındaki Lokma Kafe; Boğaz'daki en iyi kahvaltı mekanlarından biri.
14
Kahvaltılıklar özenle seçilmiş, hepsi birbirinden lezzetli. Fiyatları ise Boğaz manzaralı benzer mekanlara göre makul...

15
Salacak'ta, Ayasofya ve Sultanahmet'e karşı güneşi batırmak; İstanbul'da yazın izleyebileceğiniz en güzel manzaralardan biridir.
16
Salacak sahilinde oturup Eski İstanbul'u karşıdan seyretmenin keyfini başka hiçbir yerde bulamazsınız. Buradaki çay bahçelerinin en popüleri bu yaz da Korcan Aile Çay Bahçesi oldu.

17
İDO'nun düzenlediği Boğaz turları, Eminönü-Beşiktaş- Kanlıca-Yeniköy-Sarıyer- Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı güzergahında işliyor.
18
Her gün 10. 35 ile 13. 35 arasında Eminönü iskelesinden kalkan vapurların gidiş-dönüş ücreti 25 TL. Cumartesi akşamları ise 'Mehtaplı Geceler' turu var.

19
Kanuni Sultan Süleyman'ın Mimar Sinan'a yaptırdığı Süleymaniye Külliyesi'nin bir parçası olan Darüzziyafe'; okuma zevkini körüklüyen bir mekan.
20
Serin bir ortam arayanların tercihi olan Darüzziyafe'de, saray mutfağının seçkin lezzetlerini tatmanız da mümkün.
21
Yaz günlerinde serinlemenin en iyi yollarından biri de limonata içmektir. House Cafe'nin limonatasını öneriyoruz...
22
İstanbul'un ilk İtalyan restoranı olarak bilinen ve tam 16 yıldır hizmet veren da Mario'da pişen mozarellalı ve domatesli pizzayı tavsiye ederiz.

23
Bu yaz, birçok kişi Santralistanbul'daki atölyelere devam etti. Siz de oyunculuktan, heykele, fotoğraftan, animasyona uzanan bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

24
Yaz bitmeden, havuz başında keyifli bir gün geçirin. Boğaz'da yüzüyormuş hissi uyandıran Çırağan Palace Kempinski'nin havuzu, seçkin mekanlardan biri.

25
Girandola'nın balkabaklı, portakallı, kaymaklı, bodrum mandalinalı, yeşil üzümlü dondurmalarından tadın. Bu besleyici dondurmaları ana öğün niyetine tüketin.

26
Tulum, bu yazın vazgeçilmezi. Tulumlar hafif dar kesimli olduğunda, vücut hatlarını direk gösterdiği için belki de en iddialı kıyafetlerden biri.
27
Ama hafif bol olanları da rahatlığı nedeniyle yaz aylarında çok tercih ediliyor. Bu yazı bitirmeden tulum giyin.
28
Daha düne kadar hardal rengi pantolondan şaşmayan erkekler, şimdi sarı ve morları rahatlıkla üzerlerinde taşıyor. Yaz havasından kopmamak için acilen renkli pantolonlardan bir tane edinin.
29
Bu yaz herkesin ayağında renkli espadriller vardı. Babetler de rahatlığıyla yaza imzasını attı.

30
Yaz bitmeden farklı bir şeyler deneyebilir ve trendy tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnaklarınıza mavi, yeşil ve sarı ojeler sürün.

Son Dakika Yaz Bitmeden Yapılacak 20 Şey - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement