Yaza Girmeden Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun - Son Dakika

Yaza Girmeden Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun

11.04.2014 18:32

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak için öncelikle yapmamız gereken cildi ölü hücrelerden kurtarmak.

1
Pürüzsüz bir cilde kavuşmak için öncelikle yapmamız gereken cildi ölü hücrelerden kurtarmak. Bunun için kendi mutfağınızda hazırlayabileceğiniz peeling önerilerimizi yaza girmeden uygulamanızı tavsiye ediyoruz.
2
Şeker mükemmel bir soyucudur. Derinlemesine bir temizlik sağlayabilir. Bir adet kesme şekeri iki adet yemek kaşığı gliserinle yada cildinize uygun başka bir yağ ile karıştırarak uygulayabilirsiniz.
3
Karışımı avcunuzun içine alarak yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.
4
Çiğ yulaf cildiniz için mükemmeldir. Yüzünüze canlılık ve renk verir. Üç çay kaşığı taze yulaf ile bir çay kaşığı balı karıştırın. İçine bir çay kaşığından az elma sirkesi ilave edin.
5
Zeytinyağı ve deniz tuzu karışımını haftada bir kez tüm vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kokusundan çekiniyorsanız içine kayısı yağı ilave edebilirsiniz.
6
Yeşil çayın sadece içildiğinde faydalı olduğunu düşünmeyin. Cilde uygulandığında da sivilceleri kurutma ve engelleme özelliğine sahip. Taze yeşil çayı demleyip tanelerini nemli bir şekilde cildinize sürün ve 15 dakika isterseniz masaj yaparak bekletin.
7
Yoğurt ve ceviz tam bir cilt dostu. Yarım çay bardağı cevizi ceyrek fincan sade yoğurtla karıştırın. Yoğurdun sulu tarafını tercih edebilirsiniz. Soğuk suyla durulamadna önce 15 dakika bekletebilirsiniz.

YORUMLAR
500

Son Dakika Yaza Girmeden Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun - Son Dakika


Advertisement