Yazarlar Seçimi Yorumladı - Son Dakika

Yazarlar Seçimi Yorumladı

12.06.2011 23:51

1
İşte yazarlardan seçim yorumu...
2
MEHMET BARLAS: AK Parti açısından büyük bir zaferdir. Bir iktidarın, böyle sorunlu bir ülkede üçüncü defa böyle büyük bir

sonuçla kazanması, dünya siyaset literatürüne geçecek bir zaferdir.

3
CHP açısından bakıldığında demek ki; Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemleri seçmeni etkilememiş. MHP'nin baraj altında kalmaması temsili demokrasinin sağlığı açısından önemlidir, bunu sevinçle karşılıyorum.
4
Mahmut Övür:

Seçim sonuçlarına göre; CHP'de kesin liderlik tartışması çıkar. MHP'de çıkmayabilir diye düşünüyorum. Bahçeli için son dönem diye bakabiliriz. Ama CHP'de kesinlikle liderlik sorunu çıkacak.

5
HAŞMET BABAOĞLU:

Üçüncü kez seçim kazanan bir partinin bu kadar yüksek oy alması ona muhalefet eden partilerin utancı olmalıdır. Oturup her şeyi yeni baştan düşünmeliler. AK Parti'nin hâlâ halkın hem sağ hem de sol damarını elinde tuttuğu ortaya çıktı. Yani Türk halkının büyük bir bölümü hâlâ AK Parti'ye oy vererek düzene muhalefet ediyor.

6
Ahmet Kekeç: Cahil halk yine yaptı yapacağını

Kimi liberal aydınlarımızın görmediğini (görmek istemediğini) bu “cahil halk” görüyor; “oy katkısını” artırarak, değişimin yine ve her şeye rağmen, Erdoğan eliyle mümkün olabileceğini söylüyor.

7
Mehmet Altan: Anadolu ihtilali sürüyor

İki dönemdir başlayan değişim ve dönüşüm sürecini AK Parti'nin kurumsallaştırarak daha öteye götüreceği beklentisi de, talebi de, umudu da çok yüksek. Aşağı yukarı toplumun yarısı bunu beklemekte...

Umarım AK Parti bu beklentiyi ve umudu boşa çıkarmaz...

8
Mustafa AKYOL: Bana sorarsanız, dünün en güzel sonucu, son aylarda içine sürüklendiğimiz hırçın ve öfkeli “seçim kampanyası”nın bitmesiydi. Şimdi önümüzde yeni bir dönem var. Siyasetçilere düşen de, karşılıklı yıpratma çabasını bir kenara bırakıp, ülke için birlikte neler yapabileceklerine bakmak.

9
Ruhat Mengü: Başkanlık Sistemi Gelecektir

Başbakan Erdoğan'ı da “başkan” olarak görmek mümkündür. Bu anayasada BDP'nin ve Öcalan'ın öne sürdüğü taleplerin ne kadarının gerçekleşeceğini ise bekleyip göreceğiz.

10
Ruşen Çakır: Hoca'nın rüyasını talebesi gerçekleştirdi

Necmettin Erbakan 1990'ların ortasında “Yoldan iki kişiyi çevirin; biri Milli Görüşçüdür, diğeri de olmayı bekliyordur” dediğinde ülkenin çoğu gülüp geçiyordu. Yaklaşık 15 yıl sonra onun bir “rüya”, hatta “ütopya” olarak görülen bu sözleri, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki talebeleri tarafından hayata geçirildi.

11
Yiğit Bulut:

Türk halkı Erdoğan'ı başbakan olarak görmek istiyor. Türk halkı cebine giren paranın artmasını, refahın artmasını istiyor. Siyasi gündemi bırakıp artık hayata dair politikaları sorgulamamız lazım. Türkiye açısından ekonomik olarak en iyi sonuç çıkmışır.

12
Fikret Bila, Başbakan'la balkon konuşmasından sonra yaptığı söyleşiye yer verdi. Başbakan'ın "Kemal Bey'in kapısını Çalacağım" sözleri Bila'nın yazısının en önemli kısmıydı.
13
Emre Aköz: Türkiye Rahat Bir Nefes Aldı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ucu kaçmış iddialarının, gemlenmemiş vaatlerinin, şirazesi bozulmuş suçlamalarının ciddi bir etkisi olmadığı, çoğunluğun bunlara prim vermediği ortaya çıktı. "Lider Türkiye" hayalini kuranlar, rahat bir nefes aldı

14
Şükrü Küçükşahin: Fazla söze gerek yok, AKP'nin üç seçimde de oylarını artırarak iktidarını bir dört yıl daha, hem de yüzde 50 oyla sürdürmesi büyük bir başarıdır.

15
Can Ayaklı: Türkiye'yi kolay günler beklemiyor

Seçimlerin bana göre en önemli sürprizi CHP'nin kaldığı nokta. Kılıçdaroğlu'nun performansı, toplumda yarattığı sempati, CHP'nin reklamlarının başarısı, TV programlarında Erdoğan'ı geçen reytingleri, meydanların coşkusu demek ki sandığa yansımadı.

16
MEHMET Y. YILMAZ:

Memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Bir seçim daha yaptık ve AKP halkımızın yarısının oyunu aldı, Başbakan'ı ve siyaset arkadaşları kutluyorum.

Elbette bu seçim sürecinde bana bol miktarda mektup yollayıp AKP'nin seçimi kazanacağını ve benim moraracağımı söyleyenleri de kutlarım.

17
Mehmet Baransu: Kasetle Gelen Seçimle Gider

AK Parti'nin dokuz yıllık iktidar yıpranmışlığı, YGS'deki şifre iddiaları, YSK kararları, Hopa'da yaşanan olaylar, yeni genç seçmen ve AKP'nin diğer hatalarına rağmen, Kılıçdaroğlu “Seçimde oyumu arttırdım, başarılıyım” diye bir savunma yaparsa da şaşırmayacağım.

18
Emre Kongar: AKP'nin Gidişi Pek Değişmeyecek Ama...

Bu seçimlerde iktidar ve muhalefet mensuplarının başarı beklentileri, kamuoyunun beklentileri ile pek uyuşmuyordu; bu nedenle iktidarın da muhalefetin de bazı “sürprizler” umut ettiğini söyleyebiliriz.

19
İsmail Küçükkaya: Her iki kişiden biri

Ne seçim kampanyası, ne milletvekili listeleri ve oradaki hatalar, ne sertleşen söylem... Sonuçlar, hiçbir şeyin Erdoğan'ın kişisel popülaritesi kadar önemli olmadığını ortaya koyuyor.

20
Taha AKYOL: "Bugünden itibaren artık Erdoğan, Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanı'dır" diye konuştu.
21
M.Ali Birand: Türkiye Kazandı

Sonuçların AK Parti'nin beklediği gibi olduğunu ifade eden Mehmet Ali Birand, "Bu kamuoyunun bir bölümünün de beklemediği bir sonuç oldu. Üç seçim geçmiş, belediye seçimleri ve referandumlar oldu. Artırıyor oyunu. Çok görülen bir şey değil bu, bravo. " dedi.

22
Fatih Altaylı: Recep Tayyip Erdoğan artık Türkiye'nin “başkanı”dır.

Düşünsenize, bu bir “başkanlık seçimi” olsaydı, Başbakan Erdoğan seçimi 2. tura bırakmadan 1. turda başkan seçilebilirdi.

23
Akşam gazetesi köşe yazarı Oray Eğin bugünkü yazısıyla genel seçim sonuçlarını yorumladı. Eğin yazısında, Başbakan Erdoğan'ı "Türkiye'nin lideridir" diyerek yorumladı ve başarısının sadece alkışlanabileceğini söyledi.

YORUMLAR
500

Son Dakika Yazarlar Seçimi Yorumladı - Son Dakika


Advertisement