Yediğiniz tüm ürünlerin üstünde yazıyor! Bakın ne anlama geliyor - Son Dakika

Yediğiniz tüm ürünlerin üstünde yazıyor! Bakın ne anlama geliyor

17.10.2019 16:24

Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Özge Seçmeler, ambalajlı ürünlerin üzerinde yazan kodların ne anlama geldiğini anlattı.

1
Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Özge Seçmeler, ambalajlı ürünlerin etiketlerinin mutlaka okunması gerektiğini anlatarak, ürünlerin üzerinde yazan kodların ne anlama geldiğini belirtti. İşte Seçmeler'in o açıklamaları:
2
"Bazı işlenmiş gıdalarda insan sağlığını korumak için antimikrobiyal katkı maddeleri kullanılabilir ancak hiç katkı maddesi kullanılmaması gereken gıdalar da var. Örneğin, bal, tereyağı, çay ve şekerde katkı maddesi olmaz.
3

Etiketlerde yer alan katkı maddelerinin kısaltmalarını da açıklayan Dr. Seçmeler, "Etiketlerde, renklendiriciler E100-E180, koruyucular E200-E285, E330, antioksidanlar E300- E321, kalınlaştırıcı, jelleştiriciler E400- E495, tatlandırıcılar E950-E959 koduyla yer alıyor.

4
Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği'ne bağlı tebliğlerde de Avrupa Birliği'ne uyumlu olarak katkı maddelerinin kullanılabilecekleri ürünler ve kullanım limitleri belirlenmiştir." dedi.

5

Son Dakika Yediğiniz tüm ürünlerin üstünde yazıyor! Bakın ne anlama geliyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (4)
  • Bülent: Zehir yediriyorlar resmen millet. Herkes kanser oluyor. Hastanelerin onkoloji bölümleri tıka basa dolu. Doğal beslenin. Bol bol tahin tüketin. Evde yoğurt yapın, özellikle yoğurdun suyu için. Sarı sabır yağı ( Aloe vera) her gün bir kaç damla ağızdan alın. Bu tavsiyelerimi araştırın ve uygulayın. Hücre yeniler zehirleri atar. Allah milletimizi, devletimizi, ordumuzu her türlü şerden muhafaza etsin İnşallah. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement