Yediğiniz tüm ürünlerin üstünde yazıyor! Bakın ne anlama geliyor - Son Dakika

Yediğiniz tüm ürünlerin üstünde yazıyor! Bakın ne anlama geliyor

17.10.2019 16:24

Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Özge Seçmeler, ambalajlı ürünlerin üzerinde yazan kodların ne anlama geldiğini anlattı.

1
Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Özge Seçmeler, ambalajlı ürünlerin etiketlerinin mutlaka okunması gerektiğini anlatarak, ürünlerin üzerinde yazan kodların ne anlama geldiğini belirtti. İşte Seçmeler'in o açıklamaları:
2
"Bazı işlenmiş gıdalarda insan sağlığını korumak için antimikrobiyal katkı maddeleri kullanılabilir ancak hiç katkı maddesi kullanılmaması gereken gıdalar da var. Örneğin, bal, tereyağı, çay ve şekerde katkı maddesi olmaz.
3

Etiketlerde yer alan katkı maddelerinin kısaltmalarını da açıklayan Dr. Seçmeler, "Etiketlerde, renklendiriciler E100-E180, koruyucular E200-E285, E330, antioksidanlar E300- E321, kalınlaştırıcı, jelleştiriciler E400- E495, tatlandırıcılar E950-E959 koduyla yer alıyor.

4
Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği'ne bağlı tebliğlerde de Avrupa Birliği'ne uyumlu olarak katkı maddelerinin kullanılabilecekleri ürünler ve kullanım limitleri belirlenmiştir." dedi.

5

Son Dakika Yediğiniz tüm ürünlerin üstünde yazıyor! Bakın ne anlama geliyor - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Bülent: Zehir yediriyorlar resmen millet. Herkes kanser oluyor. Hastanelerin onkoloji bölümleri tıka basa dolu. Doğal beslenin. Bol bol tahin tüketin. Evde yoğurt yapın, özellikle yoğurdun suyu için. Sarı sabır yağı ( Aloe vera) her gün bir kaç damla ağızdan alın. Bu tavsiyelerimi araştırın ve uygulayın. Hücre yeniler zehirleri atar. Allah milletimizi, devletimizi, ordumuzu her türlü şerden muhafaza etsin İnşallah. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Yıldız Savaşları'nın Darth Vader'ı David Prowse hayatını kaybetti Cinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma planı mide bulandırdı Bir anda köpürmeye başladı! Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Eğirdir can çekişiyor Ekranların haşarı çocuğu Şoray Uzun'dan yıllar sonra gelen itiraf! Duyunca çok şaşıracaksınız Koronavirüse yakalanan Hadise'den haber var! Mutfaktan çıkmıyor