Yediklerini alkole çeviren de var kan ağlayan da! Dünyanın en tuhaf 5 insanı - Son Dakika

Yediklerini alkole çeviren de var kan ağlayan da! Dünyanın en tuhaf 5 insanı

16.04.2020 15:25

Milyonlarca insan içerisinde az sayıda da olsa şaşırtıcı durumlar meydana gelebiliyor. Mesela kan ağlayan kadın, her yediğini alkole çeviren genç kız veya ağaç adam olarak tanınan insanlar tarih boyunca ilgi uyandırdı. İşte dünyanın en nadir ve merak uyandıran 5 insanı.

1
Milyonda bir rastlanılan görüntüsü ile tanınan Fil Adam'ın asıl ismi Joseph Merrick. Daha çok Fil Adam olarak anılan Merrick, farklı dış görünümü nedeniyle yöneticisi tarafından tüm Avrupa'da gezdirildi, sonrasında ise soyularak terk edildi. Yaşamını Royal London Hastanesi'nde geçiren Joseph, 27 yaşında hayatını kaybetti. Kalın derisi, uzun kemikleri ve iskeletindeki deformasyonla Proteus sendromuna işaret eden Joseph'in iskeleti, günümüzde Royal London Hastanesi'nde sergileniyor.
2
Yediği her karbonhidrat ve şekerli besini alkole çeviren Alyssa Kelsch, dünya üzerindeki nadir insanlardan biri. Sindirdiği yiyecekleri alkole çeviren genç kızda bu durum sebebiyle konuşurken geveleme, gözlerin parlaması ve kahkaha atma durumları görülüyor.

3
Aussie Kate Baggs'i nadir insan yapan özelliği ise şiddetli bir migren ağrısı yaşadıktan sonra aksanının değişmesi oldu. "Yabancı aksan sendromu" yaşayan kadın, hayatının hiçbir döneminde İrlanda'da bulunmamasına rağmen, İrlanda aksanıyla konuşuyor.
4
Şili'de yaşayan Yatiza Oliva, 2013'te kan ağladığını fark ederek doktora gitti. Herkesi şaşkına çeviren bu durumunsa tıpta herhangi bir karşılığı bulunamadı. Yaşanan ilginç durumun tümör gibi ciddi sonuçlar doğurabilecek rahatsızlıklar meydana getirebileceği düşünülüyor.
5
Görülen en nadir örneklerden biri de Bangladeş'te ortaya çıktı. Ellerindeki siğillerden şikayet eden bir adam, hastaneye başvurdu. Doktorlar ağrı yaratan siğil büyümelerini durdurdu. Ancak sonradan tekrar ortaya çıkan rahatsızlık sebebiyle talihsiz adamın cildindeki deformeler ona Ağaç Adam denilmesine neden oldu.

YORUMLAR
500

Son Dakika Yediklerini alkole çeviren de var kan ağlayan da! Dünyanın en tuhaf 5 insanı - Son Dakika


Advertisement