Son Dakika Haberleri: Yemek Kaşığına Şeker ve Su Ekleyip Bahçeye Koyun! Bakın Ne İşe Yarıyor

Yemek Kaşığına Şeker ve Su Ekleyip Bahçeye Koyun! Bakın Ne İşe Yarıyor

9 ay önce

Hayatı boyunca hayvanlar ve doğa için gönüllü çalışmalarda bulunan 92 yaşındaki Sir David Attenborough, arıların soyunun tükenmesiyle ilgili yaptığı araştırma ile tüm dünyaya önemli bir mesaj veriyor. Arıların soyunu devam ettirecek o özel karışım nedir gelin birlikte göz atalım.

1
Yapılan araştırmalara göre dünyadaki dünyadaki arı popülasyonu giderek azalıyor. Bu konu hakkında yaptığı araştırmalar ile dikkat çeken Britanyalı hayvanbilimci 92 yaşındaki Sir David Attenborough ‘' “Arıların soyu tükenirse, insanların 4 yıllık ömürleri kalır” sözüyle durumun gerçekliğini ortaya koyuyor.Peki arılar için ne yapılabilir? İşte o mucizevi karışım…
2
Arıları kurtarın!
Arıları kurtarın!


Arıları koruma konusunda önemli açıklamalarda bulunan 92 yaşındaki Sir David Attenborough sözlerini şu şekilde sürdürdü:‘' Yılın bu döneminde arılar etrafta görünmeyince onların öldüğünü düşünebilirsiniz. Aslında sadece yoruluyorlar. Kovanlarına dönecek güçleri kalmıyor. Bahçenizde yorgun bir arı görürseniz, hemen yemek kaşığına şeker ve su ekleyip bahçeye bırakın. İki yemek kaşığı toz şeker ve bir yemek kaşığı suyu karıştırın. Sonra yemek kaşığıyla bahçenize bırakın. Bunun paylaşılması ve insanların bilinçlenmesi çok önemli.”
3
Nasıl hazırlanır?

Gerekli malzemeler:
Nasıl hazırlanır?<br/><br/>Gerekli malzemeler:


-2 yemek kaşığı toz şeker
-1 yemek kaşığı su
4
Nasıl yapılır?
Nasıl yapılır?


İki yemek kaşığı toz şeker ile 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Hazırladığınız karışımı yemek kaşığı içinde bahçeye bırakın. Bu karışım arıların kovanlarına dönecek gücü kazanmaları için büyük bir öneme sahip.
5
Bahçenizi çiçeklendirin!
Bahçenizi çiçeklendirin!


Arıları korumak için yapabileceğiniz diğer bir yöntem ise oldukça basit. Bahçenizi çiçeklendirerek arıların yaşamını çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü Basketbolcudan Khloe Kardashian'a Büyük Şok! Kız Kardeşinin Arkadaşıyla Defalarca Aldattı 2018'in En İyi Manzara Fotoğrafları Seçildi! İşte, Göreni Büyüleyen O Fotoğraflar Dünyanın En Güzel Çocuğu Büyüdü, Manken Oldu! Son Haline Bakın Vücut Geliştirmek En Büyük Hobisiydi, Tutkusu Sonu Oldu Yeşilçamın Küçük Hanım'ıydı, Akıl Hastanesine Zincirlendi! İşte, Belgin Doruk'un Trajik Hikayesi