Yemek yiyemiyor su bile içemiyordu! Korkunç gerçek yıllar sonra ortaya çıktı - Son Dakika

Yemek yiyemiyor su bile içemiyordu! Korkunç gerçek yıllar sonra ortaya çıktı

21.10.2019 09:27

21 yaşındaki Mackenzie Lea'nın kabusu 10 yaşındayken başladı, dayanılmaz ağrıları dinmiyordu. Doktor doktor gezdi, korkunç gerçek yıllar sonra ortaya çıktı!

1
Yüz bin kişinin beşinde görülen, halk arasında 'delirten hastalık' olarak bilinen trigeminal nevralji, Kanada'nın Alberta eyaletine bağlı Lethbridge kentinde dünyaya gelen 21 yaşındaki genç kadının kabusu oldu.
2
Yemek yiyemiyor, su içemiyordu!
Yemek yiyemiyor, su içemiyordu!
21 yaşındaki genç kadın, hayatını ender görülen bir hastalıkla sürdürüyordu. Ancak söz konusu hastalık nedeniyle, makyaj yapmak, anne babasını öpmek, dişini fırçalamak hatta su içmek bile onun için koca bir eziyetti.
3
Migren sandılar!
Migren sandılar!
Mackenzie Lea, 10 yaşındayken yüzünde zaman zaman ortaya çıkan korkunç bir acı hissetmeye başladı. 12 yaşında geldiğinde acı arttı, ancak Mackenzie ve ailesi, genç kızın migreni olduğunu düşündü.
4
Ancak 2013 yılının Temmuz ayında makyaj yaparken, acı o kadar dayanılmaz hale geldi ki Mackenzie ölmek üzere olduğunu hissetti. Vakit kaybetmeden bir doktora göründü, ancak ilk etapta genç kızdaki rahatsızlığın ne olduğu bir türlü anlaşılamadı.
5
Doktorlar seferber oldu ve Mackenzie'nin hastalığının ne olduğunu tespit etmeye çalıştı. Bitmek bilmeyen testler, işe yaramayan ilaç tedavileri, migren tedavileri, antibiyotikler ve alerji ilaçları denendi. Ancak bir türlü kesin teşhis koyulamadı.
6
Ta ki 2014 yılının Nisan ayına kadar... Bir doktor Mackenzie'ye Trigeminal nevralji (TN) teşhisi koydu. "Tic douloureux" diye de adlandırılan bu hastalık, yüz bölgesini tutan bir nöropatik ağrı türü.
7
Trigeminal nevralji, trigeminal sinirin bir ya da daha fazla dalının kapsadığı alanda gelişen, ani, genellikle tek taraflı, şiddetli, şimşek gibi saplanan bir ağrıydı. Genç kız dişlerini fırçalarken, konuşurken, yemek yerken birden bire bu ani ve dayanılmaz ağrının etkisi altında kalıyordu.
8
Tıp eğitimi almanın ve dans etmenin hayallerini kuran Mackenzie için hayat gittikçe daha zor bir hale geliyordu.
9
Genç kızın erkek arkadaşı Jon Zook, onu terk etmeyerek zor zamanlarında yanında oldu.
10
Hayata küstü..
Hayata küstü..
Mackenzie, Mirror gazetesine verdiği röportajda "Tıp eğitimi almak istiyordum. Bir yandan dans ediyordum ama hastalığım yüzünden tüm bunlar durmak zorunda kaldı." dedi.

"İlaçların yan etkileri ve ağrının kendisi bile hayatımı çekilmez kılmaya yetti" diyen genç kız, odaklanma ve öğrenme problemleri yaşadığını anlattı.

11
'Sevgilimi bile öpemiyorum!'
Sevgilimi bile öpemiyorum!
Yüzündeki ağrı ve acı nedeniyle hareket etmekte zorlanan Mackenzie, "Çalışmak ve bir meslek sahibi olmak benim için bir seçenek olarak görükmüyor." açıklamasında bulundu. Erkek arkadaşına ve ailesine yük olmaktan çekindiğini söyleyen genç kız, "İstediğim anda sevgilimi öpmekten bile acizim" diyerek yaşadığını üzüntüyü dile getirdi.

12
2015 yılının Mart beyin ameliyatı geçiren genç kız, bir süre rahat etti ve acısız bir yaşam sürdü.

Ancak ağrıları üç ay sonra geri dönmüş. Yeniden kan testleri, araştırmalar ve MR'lar derken, Mackenzie için tekrar sancılı bir süreç başladı.

13
Beyin ameliyatı oldu!
Beyin ameliyatı oldu!
Genç kız acı ve ağrıyla hem fiziksel hem de zihinsel olarak başa çıkabilmek için özel bir rehabilitasyon merkezine yattı. İlaç tedavisine başlayan ve ağrılarını bu şekilde azaltmaya çalışan Mackenzie, bir süre yeniden bıçak altına yatarak beyin ameliyatı oldu.
14
Sağlığına kavuştu!
Sağlığına kavuştu!
Doktor gözetiminde tutulan genç kız, bir süredir ağrılarından kurtulmuş durumda.

15
Şimdi bu hastalığa sahip kişilere umut oluyor!
Şimdi bu hastalığa sahip kişilere umut oluyor!
Hastalık zamanı umutsuzluğa kapanan, psikolojisi bozulan Mackenzie, şimdi hikayesini Instagram hesabından paylaşarak kendisiyle benzer durumdakilere destek bir ilham kaynağı olmaya çalışıyor.
16
17
18

Son Dakika Yemek yiyemiyor su bile içemiyordu! Korkunç gerçek yıllar sonra ortaya çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement