Yemeklerin lezzet sırrı biberiye, tüm kanser türlerine karşı kalkan oluyor, bunamayı önlüyor! - Son Dakika

Yemeklerin lezzet sırrı biberiye, tüm kanser türlerine karşı kalkan oluyor, bunamayı önlüyor!

04.03.2020 08:18

Biberiye, geleneksel ağrı dindirici ve iltihap giderici şifalı bir bitki ve baharattır. Hafızayı güçlendirmeden, sinirsel sorunların giderilmesine birçok mucizevi faydası vardır. İşte biberiyenin faydaları...

1
Kanserin gelişmesini engeller
Kanserin gelişmesini engeller
Biberiyede bulunan karnosol, rosmarinik, betülinik ve karnosik-asit kansere karşı koruyucudur. Bitkinin özleri cilt kanseri, lösemi, meme ve karaciğer kanseri, prostat, mesane, yumurtalık, kolon, akciğer, ve pankreas kanserlerine karşı etkilidir. Hücrelere zarar vermeyen bir tedavi olarak doktor gözetiminde kemoterapi ilaçlarıyla birlikte kullanılabilir.
2
Sindirim sistemine iyi gelir
Sindirim sistemine iyi gelir
İltihap giderici özelliğiyle geleneksel olarak mide ülseri, hazımsızlık ve bağırsak bozuklukları için doğal bir ilaç olarak kullanılır. İrritabl bağırsak sendromu ve kolit gibi bağırsak hastalıklarıyla mücadele edebilir.

3
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Biberiyedeki antioksidan bileşikler, vücudun kendi bağışıklık sisteminin arkasında ikincil bir savunma hattı oluşturur ve vücudun bütünlüğüne zarar verebilecek birçok farklı hastalığa ve patojene karşı savunma sağlar. Serbest radikal denen zararlı parçacıkları etkisizleştirir.
4
Güçlü bir iltihap önleyicidir
Güçlü bir iltihap önleyicidir
Kas, eklem ve kan damarlarında enflamasyonu azaltarak gut, kan basıncı bozuklukları, artrit gibi hastalıkların yanı sıra fiziksel zorlanma veya yaralanmalara karşı direnç sağlar.
5
Kalp ve damar sağlığını korur
Kalp ve damar sağlığını korur
Kalp ve damar sağlığının korunmasına ve ateroskleroz hastalığı belirtilerinin önlenmesine yardımcı olabilir. Kas spazmlarına karşı koruma sağlar. Karnosik asit yaşa bağlı maküler dejenerasyonu önlemeye yardımcı olur. Biberiye özleri antioksidan çeşitliliğiyle anti-trombotik (kanın pıhtılaşmasını önleyen) etkiler gösterir.

6
Sinir sistemine koruma sağlar
Sinir sistemine koruma sağlar
Biberiyenin yapraklarından elde edilen özler; karnosik ve rosmarinik asit gibi fenolik bileşikler içerdiği için nöronlarda meydana gelen bozulmaları önler. Bu nedenle tamamlayıcı tıpta, ataksi, bunama, Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların önlenmesinde kullanılmaktadır. Daha fazla araştırmaya ihtiyaç olmakla birlikte biberiyenin yağının solunmasının demans ve Alzheimer hastalığı olan kişilerde iyileştirici etkiler gösterme potansiyeli vardır.

7
İdrar söktürücüdür
İdrar söktürücüdür
Suyun vücuttan atılım hızını artırarak, patojenleri, tuzları ve aşırı yağları vücuttan atmaya yardımcı olabilir. Tiroid fonksiyon bozukluğu olan kişilerde görülen üremiyi (idrarla atılan toksik atık ürünlerin kanda birikmesi) iyileştirmede yardımcıdır.

8
Biberiye yağının faydaları nelerdir?
Biberiye yağının faydaları nelerdir?
Raynaud hastalığına (el ve ayak parmaklarını etkileyen bir kan dolaşımı bozukluğu) kan damarlarını açarak iyi gelir. Solunum yolu sorunlarının giderilmesine yardımcıdır. Nefes borusundaki iltihapları gidererek solunumu kolaylaştırır.
9
Topikal olarak seyreltilmiş biberiye yağı, yaralanmalarda ve romatoid artritte iltihaplanmanın azaltılmasına yardımcı olabilir. Biberiyenin yağını solumak odaklanma, uyanıklık ve genel bellek kalitesi ve ikincil bellek faktörleri için performans artışı sağlayabilir.
10
Ağrıları hafifletmek için etkilenen bölgeye topikal olarak uygulanır. Baş ağrısı, migren, adet ağrısı ve mide kramplarına karşı Parasetamol'den daha etkili olabilir.
11
Biberiye ve lavanta aromaterapisi yüksek kortizol (stres hormonu) seviyelerini düşürür. Biberiyenin aromasının antidepresan ve zihin açıcı etkileri gözlenmiştir. Kronik anksiyete sorununa karşı etkili olabilir. Kaygı giderici ve sakinleştiricidir.

12
Yağdaki antioksidanlar güçlü bir yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir, özellikle ciltte meydana gelen bozulmalara ve UV kaynaklı hasara karşı koruma sağlayabilir. Biberiye yağında bulunan karnosol iyileşme hızı en yavaş organ olan karaciğer dokusunun iltihaplanmasını önleyerek ve karaciğer tarafından salgılanan safra miktarını artırarak karaciğerin iyileşme hızını artırabilir. Siroza karşı etkilidir.
13
Bakteriyel enfeksiyonlarla mücadele eder. Çeşitli gram negatif ve pozitif bakterileri yok eder. Biberiyenin özleri ağız gargarası olarak kullanılabilir. Mide ülserlerine neden olabilecek bir patojen olan H. Pylori bakterilerinin büyümesini önleyebilir. Gıda zehirlenmesine neden olan bakterin büyümesini önlemeye yardımcı olabilir.
14
Yağda bulunan rosmarinik asit mantarlara ve Candida hastalığına karşı etkilidir. Antibiyotiğe dirençli bakterilerin hücre duvarlarını zayıflatarak antibiyotiğin vücut tarafından işlenmesini ve bazı antibiyotiklerin etkinliğini sağlayabilir.

15
Cinsiyete bağlı saç dökülmesine karşı kullanılan minoksidil ilacına göre daha az yan etki gösteren bir tedavi sunar. Saç büyümesini artırır, kelliği, kepeği ve şampuanlama sonrası saç dökülmesini önler. Yağlı saçların temizlenmesinde kullanılabilir.
16
Doğal böcek ilaçlarında belirli böcekleri öldürmek için kullanılır. Sivrisinekler ve keneler gibi bazı kan emici böceklerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Son Dakika Yemeklerin lezzet sırrı biberiye, tüm kanser türlerine karşı kalkan oluyor, bunamayı önlüyor! - Son Dakika


YORUMLAR (1)
500
Advertisement