Yemekten Sonra Yapılan Hatalar Kanser Riskini Arttırıyor - Son Dakika

Yemekten Sonra Yapılan Hatalar Kanser Riskini Arttırıyor

14.02.2016 08:08

1
Çoğumuzun yemekten sonra yaptığı bir çok yanlış vardır. İşte yemekten sonra yapılmaması gerekenler;

2
1- Uyumak Yemekten hemen sonra uyuduğumuzda, yediklerimizi yeterince sindiremeyiz. Bu da bağırsak iltihaplanmalarına ve mide rahatsızlıklarına sebep olur.

3
2- Meyve yemek Yemekten hemen sonra meyve yemek midenin hava ile dolmasına sebep oluyor. O yüzden meyvenizi yemekten 1-2 saat önce ya da sonra yemelisiniz.

4
3- Çay içmek Çay yaprakları yüksek oranda asit içerdiği için yemeklerden aldığımız proteinleri sindirmemizi zorlaştırır.

5
4- Kemer gevşetmek Yemekten sonra kemer gevşetmek bağırsakların bükülmesine ve bloke olmasına sebep olur.

6
5- Yürümek İnsanlar genellikle yemek yedikten sonra yürümenin ömrü uzattığına inanır. Halbuki bu doğru değil. Yürümek, sindirim sisteminin yediğimiz yemeklerden nütrientleri özümsememesine sebep olur. Yani yediğimiz yemeğin hiçbir anlamı kalmamasına.

7
6- Banyo yapmak Banyo yapmak kan akışını ellere, ayaklara doğru çoğaltır ve bu da midenin etrafındaki kan miktarını azaltır. Sonuç olarak, sindirim sistemini zayıflatır.

8
7- Sigara içmek: Araştırmalar yemekten sonra içilen tek bir sigaranın 10 taneye bedel olduğunu kanıtlıyor. (Kanser riski de doğru orantıda artıyor.)

Son Dakika Yemekten Sonra Yapılan Hatalar Kanser Riskini Arttırıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement