Yemen Kökenliler New York'ta Protesto Düzenledi - Son Dakika
BBC

Yemen Kökenliler New York'ta Protesto Düzenledi

03.02.2017 09:18

ABD Başkanı Donald Trump’ın vize yasağı getirdiği ülkeler arasında olan Yemen vatandaşı çok sayıda New Yorklu, kentte geniş katılımlı bir protesto gösterisi düzenledi.

1
New York kentinde dükkan sahibi yüzlerce Yemen kökenli kişi, ABD Başkanı Donald Trump’ın vize yasağını protesto etmek için kepenk kapattı, gösteri yaptı.
2
Kentteki 6 bine yakın bodega adıyla bilinen bakkal dükkanı ve küçük büfenin büyük çoğunluğu Yemen kökenliler tarafından işletiliyor.
3
Bu nedenle “Bodega eylemi” olarak medyaya yansıyan protestoya yaklaşık 1000 bodega sahibinin katıldığı açıklandı.
4
Manhattan’da büfe sahibi olan ve protestoya katılanlardan Haron Zokari, eşi ve çocuğunun 4 yıllık vize sürecinin tamamlanmasına karşın yasa nedeniyle Yemen’de kaldığını açıkladı.
5
Soğuk bir havada, olaysız gerçekleştirilen protesto sırasında grup namaz da kıldı.
6
Donald Trump’ın başkanlık yönergesi, aralarında Yemen’in de olduğu 7 ülke vatandaşlarına ABD’ye seyahat yasağı getiriyor.

Son Dakika Yemen Kökenliler New York'ta Protesto Düzenledi - Son Dakika

BBC
YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yaptığı tek şey paylaşmak! 15 milyon takipçisine yine can alıcı pozuyla teşekkür etti Sular çekilince gün yüzüne çıktı! Köylüler gördükleri manzara karşısında isyan etti İnanması güç! Sektirdiği küçücük taş milyonluk aracı havaya uçurdu Evliliği bir gün sürmüştü! Hande Ataizi, herkesin merak ettiği olayın perde arkasını anlattı Tek nefesle dakikalarca su altında! Akdeniz'in 'deniz kızı' görenleri hayran bırakıyor