Yeni Amiral Gemisi Telefonların Öne Çıkan Özellikleri - Son Dakika

Yeni Amiral Gemisi Telefonların Öne Çıkan Özellikleri

27.10.2014 16:28

Üst seviye telefonlarda "farklılık yaratabilecek" ne gibi özellikler var, şimdi bunlardan bahsedelim.

1

Her yıl birçok üretici, "amiral gemisi" unvanını verdiği yeni üst seviye telefon modellerini kullanıcılara sunuyor. Tabii üst seviye telefon denilince, cihazların yetenekleri önemli hale geliyor. Yüksek teknik özellikleri bir kenara bırakırsak, modelleri birbirinden ayıran ne gibi farklar var, bunlara da dikkat ediyoruz. Hatta bu farklılıklar, telefon almamızdaki en önemli noktalar olabiliyor.2014'e baktığımızda, Samsung, Nokia, LG, Sony, HTC ve Apple gibi firmalardan üst seviye telefonlar geldi. Peki bu üreticilerin hazırladığı üst seviye telefonlarda "farklılık yaratabilecek" ne gibi özellikler var, şimdi bunlardan bahsedelim.
Kaynak :
2
3


One M8, metal, yekpare kasaya sahip ve bu kasa, hem şık görünüm hem de sağlam kullanım sunuyor. Ek olarak, cihazın ön tarafında, üst ve alt kısımlarda yer verilen hoparlörleri ve kulaklıkla müzik deneyimi de oldukça başarılı. Arka tarafında yer alan dual kamera, ortam derinliği sağlayarak objeleri ön plana çıkarmanıza ve net fotoğraflar çekmenize imkan sunuyor. Ön taraftaki 5MP değerdeki kamera da dikkat çekici.

4


LG, bu amiral gemisi modelinde 2K çözünürlüğe sahip 5.5 inçlik True HD IPS ekranla karşımıza çıktı. 1440 x 2560 çözünürlük sunan bu ekran, özellikle video izlerken ve iyi grafikli oyunları oynarken başarılı görüntüler sunuyor. Ek olarak, telefonun ön kamerasıyla daha iyi fotoğraflar çekilebilmesi için ekran ışığından yararlanılabiliyor.

5


Galaxy S5'i dikkat çekici kılan özellikler olarak parmak izi okuyucu sensör ve PayPal ödeme desteğini gösterebiliriz. Ek olarak IP 67 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı, ancak bu konuda Xperia Z3 ve hatta Z2'den geride olduğunu söyleyebiliriz. S5 için "suya ve toza karşı dayanıklılık özelliğini ve parmak izi okuyucu özelliğini bir arada bulunduran Android amiral gemisi" olarak söz edebiliriz.

6


Xperia Z3, IP 65/68 sertifikasına sahip. Toz geçirmeyen bir tasarımı bulunan Xperia Z3, aynı zamanda bir buçuk metre derinlikte yarım saat boyunca çalışabiliyor ve video kayıtları gerçekleştirebiliyor. Ek olarak, kasım ayında gelecek güncelleme sayesinde bu telefonu PlayStation 4 ekranı olarak kullanmak mümkün olacak.

7


Az evvel bahsettiğimiz telefonlar, Android işletim sistemine sahip. Dolayısıyla iPhone'ların temel farkı burada kendini gösteriyor. iPhone 6 ve Plus, sizin de bildiğiniz gibi Apple'ın güncel iOS işletim sistemini kullanıyor. Buna ek olarak, duyurulduğunda büyük beğeni toplayan yeni ödeme sistemi Apple Pay'i güçlü bir özellik olarak gösterebiliriz. Tabii parmak izi okuyucusuyla birlikte. Bu özelliğin ülkemizde tam kapasite olarak ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor.

8


Lumia 930 da Windows Phone işletim sistemine sahip. Bu da Lumia'nın diğer telefonlardan temel farkı olarak gösterilebilir. Bu telefonda en dikkat çekici nokta, 20MP değerdeki PureView kamera ve video kayıtlarındaki seslerin detaylı olması için hazırlanan ses kayıt sistemi.

YORUMLAR
500

Son Dakika Yeni Amiral Gemisi Telefonların Öne Çıkan Özellikleri - Son Dakika


Advertisement