Yeni Bakanların İlk Yorumu - Son Dakika

Yeni Bakanların İlk Yorumu

07.07.2011 10:52

Türkiye Cumhuriyeti'nin 61. hükümetinde yer alan yeni bakanlar ilk demeçlerini verdiler.

1
Türkiye Cumhuriyeti'nin 61. hükümetinde yer alan yeni bakanlar ilk demeçlerini verdiler. İşte yeni bakanların ilk yorumları:
2
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ''Milletimiz görecektir ki bu kabine Türkiye'yi 21. yüzyıla lider ülke olarak taşıyacaktır'' diye konuştu.
3
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Türkiye'nin spor altyapısına katkılar sağlamaya hem de Türkiye'nin tüm sportif branşlardaki başarılarını artırmaya yönelik olağanüstü bir çaba ve gayret içerisinde olacağız" diye konuştu. Kılıç, gündemdeki şike iddiaları ile ilgili bir soru üzerine ise ''Bu, bir hukuk konusudur. Detaylarına vakıf olduğumuzda, vakti zamanı geldiğinde açıklama yaparız'' dedi.
4
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ''Artık daha çok ar-ge ve teknoloji odaklı, üniversite-sanayi işbirliği odaklı bir çalışma yürüteceğiz ve onların da meyvelerini hep beraber toplayacağız'' dedi.
5
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bu kabineye 'ustalık kabinesi' diyebilir miyiz?'' sorusuna, ''Sayın Başbakan, öyle isimlendiriyor. Yani kendimize bir pay çıkarmayalım ama 'bu, AK Parti'nin ustalık kabinesidir' diyor'' şeklinde cevap verdi.
6
Daha önce Bayındırlık ve iskan Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığının ayrı ayrı planlar hazırladığına ve bu planların birbiri ile örtüşmediğine dikkati çeken Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kurulmasının bu sıkıntıyı ortadan kaldıracağını söyledi.
7
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ''Görevimize devam ediyoruz, kaldığımız yerden bile demiyorum çünkü ara vermedik. Bakanlık çalışanlarıyla, turizm ve kültür alanında çalışanlarla uyumlu bir dönem geçirdik'' dedi.
8
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2015 yılına kadar Marmaray'ın iki kıtayı denizin altından birleştireceğini ve hizmete gireceğini, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Bilecik-Bursa Yüksek Hızlı Tren projelerinin işletmeye alınacağını, İzmit Körfez Geçişi ve 3. boğaz köprüsünün tamamlanacağını bildirdi.

Son Dakika Yeni Bakanların İlk Yorumu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Denizde idam ettirilen Şeyhülislam'ın mezarı şaşkına çevirdi! Yarısı binanın altında diğer yarısı dışarda "Oy Didem" diyerek hayatımıza giren Azeri kızı, estetiği abarttı! Ancak sesinden tanıyabiliyoruz Türkiye'nin günlerce konuştuğu operasyonda eli parçalanan gazi polisten 6 yıl sonra ilk atış Playboy güzeli Paris Hilton kaset skandalıyla ilgili ilk kez konuştu: Hayatımın bittiğini düşündüm Amerika'da polis insan avına çıktı! George Floyd davası öncesi 16 yaşındaki siyahi kız polisin kurşunlarına hedef oldu