Son Dakika Haberleri: Yeni Başbakanlık Binasından İlk Detaylar

Yeni Başbakanlık Binasından İlk Detaylar

6 yıl önce

1
Temmuz ayı sonunda tamamlanarak hizmete sokulması planlanan yeni Başbakanlık binasının içinden ilk görüntüler ortaya çıktı.

2
Yüksek güvenlikli inşa edilen, duvarlarına her türlü dinleme ve teknik takibe karşı, ses ve elektromanyetik yalıtım uygulanan özel sistemler kurulan binayı görüntüleyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi, görüntüleri kamuoyuyla paylaştı.

3
Şube Başkanı Tezcan Candan, bin odalı 3 bloktan oluşan bina ile ilgili şu bilgileri verdi:

4
Sayın Başbakan'ın odasının yer aldığı blokta 6 adet devasa kabul odaları yapıldı.

5
İçeride yapılan kolonların metresine 200 dolar harcandı.

6
Bu kolonlara özel Selçuklu motifleri işleniyor.

7
3 bloktan oluşacak.

8
Başbakan Erdoğan'ın makamı ve Başbakan yardımcılarının bulunduğu bölüme giriş özel izinle ve eksi 2'nci kattan bir tünelle mümkün olacak.

9
Başbakan'ın bulunduğu blok ile diğer idari bloklar arasında doğrudan bağlantı yok. Bazı bölümlere parmak izi ve retina okuma sistemiyle girilecek.

10
Yasadışı dinlemelere karşı için de özel yalıtımlı sağır oda oluşturuldu.Haber Yayın Tarihi: 22.05.2014 10:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İnternetten sipariş verdiği batarya çalışmayınca içini açtı! Çıkanlar şoke etti 'Aşk ile çalışan yorulmaz!' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakın günde kaç saat uyuyor! Uçakta mide bulandıran görüntü! Islak çoraplarını pencereye astı Deprem Kahini'nden korkutan uyarı! Bu kez tarih verdi Cüce striptizci, sevgilisini başka kadınla basınca dehşeti yaşatmıştı! Şimdi başı belada