Yeni Keşfedilmiş Canlı Türleri - Son Dakika

Yeni Keşfedilmiş Canlı Türleri

6 yıl önce

1
Bilim adamları yeni canlı türleri keşfetti. Çalı çekirgesi; Uluslararası Doğal Çevrenin Korunması örgütüne bağlı bir grup bilim insanı bu renkli yeni çekirge türünü güneybatı Surinam ormanlarında keşfetti.
2
Kovboy kurbağası; Guyana'nın Koetari Nehri civarındaki bataklık bölgede görüldü.
3
Bulunan diğer 1000 tür ise bilim açısından yeni olmasa da bulundukları bölgelerin biyoçeşitlilik bakımından ne kadar zengin olduğunun göstergesi. Mandalina büyüklüğündeki bu boynuzlu kırkkanatlı böcek altı gramdan fazla ağırlığa sahip ve boynuzlarını silah olarak kullanıyor.
4
Çok büyük bir ağza sahip olan Pac-Man kurbağası oturup avını bekliyor. Kendi büyüklüğündeki kuş, fare ve diğer kurbağaları yiyebiliyor.
5
Üzerine sabah çiği düşmüş güve tırtılı; Ormandaki ağaç gövdelerinde yetişen yosunlar üzerinde bulundu. Araştırmacılar civar köylerdeki insanları çevre koruması konusunda eğiterek ekoturizmden gelir edinmelerini sağlamaya çalışıyor.
6
Arizona Üniversitesi'nin geçen yıl keşfettiği yeni türlerden biri de bu ışıklı hamamböceği. Ekvador'un Tungurahua yanardağı civarında yaşayan bu böcek yanardağın patlaması yüzünden nesli tükenmekle karşı karşıya.
7
Sibon noalamina, 'madene hayır' yılanı
8
Lesula maymunu Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde görüldü.
9
Yeşim taşı yeşili dantel kanatlı sinek.
10
18 mm çapındaki P. amanuensis kurbağa
11
Lyre süngeri
12
Madagaskar ormanlarından Eugenia petrikensis bitkisi
13
Zırhlı yayın balığı; Bu balık dev piranhalarla aynı ortamı paylaşıyor. Balığın belkemiği piranhalardan korunmasını sağlıyor.

Haber Yayın Tarihi: 10.04.2014 09:57 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri