Yeni Keşfedilmiş Canlı Türleri - Son Dakika

Yeni Keşfedilmiş Canlı Türleri

03.06.2013 11:44

Bilim adamları yeni canlı türleri keşfetti.

1
Bilim adamları yeni canlı türleri keşfetti. Çalı çekirgesi; Uluslararası Doğal Çevrenin Korunması örgütüne bağlı bir grup bilim insanı bu renkli yeni çekirge türünü güneybatı Surinam ormanlarında keşfetti.
2
Kovboy kurbağası; Guyana'nın Koetari Nehri civarındaki bataklık bölgede görüldü.
3
Zırhlı yayın balığı; Bu balık dev piranhalarla aynı ortamı paylaşıyor. Balığın belkemiği piranhalardan korunmasını sağlıyor.
4
Bulunan diğer 1000 tür ise bilim açısından yeni olmasa da bulundukları bölgelerin biyoçeşitlilik bakımından ne kadar zengin olduğunun göstergesi. Mandalina büyüklüğündeki bu boynuzlu kırkkanatlı böcek altı gramdan fazla ağırlığa sahip ve boynuzlarını silah olarak kullanıyor.
5
Çok büyük bir ağza sahip olan Pac-Man kurbağası oturup avını bekliyor. Kendi büyüklüğündeki kuş, fare ve diğer kurbağaları yiyebiliyor.
6
Üzerine sabah çiği düşmüş güve tırtılı; Ormandaki ağaç gövdelerinde yetişen yosunlar üzerinde bulundu. Araştırmacılar civar köylerdeki insanları çevre koruması konusunda eğiterek ekoturizmden gelir edinmelerini sağlamaya çalışıyor.
7
Arizona Üniversitesi'nin geçen yıl keşfettiği yeni türlerden biri de bu ışıklı hamamböceği. Ekvador'un Tungurahua yanardağı civarında yaşayan bu böcek yanardağın patlaması yüzünden nesli tükenmekle karşı karşıya.
8
Sibon noalamina, 'madene hayır' yılanı
9
Lesula maymunu Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde görüldü.
10
Yeşim taşı yeşili dantel kanatlı sinek.
11
18 mm çapındaki P. amanuensis kurbağa
12
Lyre süngeri
13
Madagaskar ormanlarından Eugenia petrikensis bitkisi

Son Dakika Yeni Keşfedilmiş Canlı Türleri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement