Yeni Yaris Çok Havalı - Son Dakika

Yeni Yaris Çok Havalı

29.01.2015 12:29

1
Kendi segmentinde en sevilenlerden olan Toyota Yaris, geçirdiği makyaj operasyonu ile hedef kitlesini genişletmeye çalışıyor. Toyota Yaris 1.33 Skypack multidrive S versiyonu Haberler.Com okurları için test ettik.

2

Toyota'nın başarılı modellerinden olan Toyota Yaris tasarım olarak sunduğu farklı alternatiflerle kompakt aileler kadar genç kullanıcıları da hedeflemeye çalışıyor.

3

Yeni Toyota Yaris'in ön bölümündeki ızgara grubu daha da büyütülerek petek tasarımı ile daha spor bir görünüm kazandırılmış.

4

Marka logosu daha da ön plana çıkarılarak krom çıtayla desteklenmiş. Yatay konumlandırılan sis farları ön tampon ve kaput arasında hoş bir uyum yakalamış.

5

Far grubu selefine göre biraz daha küçültülmüş ama benzer bir forma sahip. Izgaradan alt marşpiyere inen ızgaranın siyah çerçevesi spor bir hava katmış.

6

Yandan baktığınızda selefine göre pek değişiklik göremiyorsunuz. Çok kollu jantlar ve kapı kolu üzerindeki omuz çizgileri yerli yerinde duruyor.

7

Yeni Yaris'in arka tasarımında eskisine göre daha derli toplu duran stop grubu dikkat çekiyor. Selefindeki stopların beyaz bölümleri tamamen kırmızı olarak tasarlanmış.

8

Karartma efektinin de burada sunulması modeli çekici kılmış. Selefinde tampon altında yer alan kedi gözü tampon boyunca uzanan çıtaların içinde konumlanmış.

9

Yeni Yaris'in kabin içine girdiğimizde selefine göre ufak değişiklikler olduğunu görebiliyoruz. Dikkat edilmediğinde fark edilmeyecek değişiklikler.

10

Kokpitte dik bir yapının tercih edildiği Yaris'in kabin içinde üst havalandırma ızgarasında elips çizgiler tercih edilmiş.

11

Direksiyon aynen kalırken orta bölümlerinde tercih edilen piyano siyahları kalite hissini yükseltmiş.

12

Yeni Yaris'de yine opsiyonel olarak bulunan orta konsolunda ki Touch&Go sistemi geri görüş kamerası, navigasyon işlevlerinin yanında ses sistemini de kontrol edebilen bir sistem.

13

Yeni Yaris'in orta konsolda bulunan Touch&Go sistemi cep telefonları ile eşleşerek fotoğraf ve müzik albümlerinizi görmenize imkan sağlarken en önemlisi internete erişim imkanı sağlıyor.

14

Kolay ayarlanan sürüş pozisyonuyla sürücüsünü memnun eden Yaris, arkada oturan yolcularına makul bir yaşam alanı sunmayı başarıyor .

15

Sunduğu diz mesafesi bu sınıf için gayet yeterli. Ayrıca arkada oturan yolcunun baş mesafesi konusunda da endişe etmeye gerek yok.

16

Klasik otomatik şanzımanın yüksek yakıt tüketiminden kaçanlar için en iyi tercih olan 7 kademeli CVT şanzıman hem kemiksiz bir geçişe sahip hem de motor ile büyük bir uyum göstermekte.

17

Motor ve şanzıman arasındaki bu başarılı uyumu en iyi yakıt ekonomisinde görebiliyoruz. 100 km'de ortalama 5.4 lt yakıt tüketen Yaris, şehir dışında 4.5 litre civarına kadar düşüyor.

18

Orta sertlikteki süspansiyonlarıyla hem virajda hem de düz yolda kullanıcısını memnun eden Yaris, sert darbeleri emme konusunda boyutu nedeniyle bazen yetersiz kalabiliyor.

19

Başarılı dönüş çapı ile şehir içinde rahat manevralar yapılabilirken yüksek hızlardaki stabil sürüşü ile de iddiasının altını çiziyor.

20

Sorunsuzluğu ile ün yapan Toyota'nın Yaris'de ESP sistemini standart olarak hiçbir versiyonda sunmaması bizce büyük eksiklik.

21

EuroNcap çarpışma testinden 5 yıldız almayı hak kazanan Yaris, Önden çarpışma testinde yolcu kabini sağlam kalırken, mankenlerin diz ve uyluk bölgesi iyi bir şekilde korundu.

22

Toyota Yaris 1.33 Fun Skypack Multidrive S 51.850 TL, Cool donanım paketinde 56.450 TL ve Style donanım paketinde 56.450 TL fiyat ile satılmakta.

23
24

Son Dakika Yeni Yaris Çok Havalı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement