Yenilenen Seat Leon Tam Bir Sportmen - Son Dakika

Yenilenen Seat Leon Tam Bir Sportmen

28.03.2014 08:45

1
Daha çok gençlerin ve kendini genç hissedenlerin tercih ettiği Seat Leon yenilenen versiyonu ile daha şık daha dinamik. Makyajlanan Leon'un 3 kapılı versiyonu test konuğumuz oldu. İşte yenilenen Seat Leon...

2
1998 yılında yollara çıkan Seat Leon, LED gündüz farlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. "STYLE" ve "FR" donanımlarının yanı sıra 3 farklı motor seçeneğini de kullanıcılara sunuyor. Test aracımız SC 1.6 TDI motoru ve DSG şanzıman kombinasyonuna sahip.

3
Leon tasarım olarak önceki neslin yuvarlak hatlarından kurtulup daha keskin ve dinamik görünüme kavuşmuş. Kaput üzerinde uzanan keskin çizgiler ön bölüme sportif bir hava katmış. LED teknolojisiyle donatılmış far grubu otomobile kışkırtıcı bakışlar kazandırmış.

4
Yan bölümde otomobilin sporcu ruhunu jant grubu çok net bir şekilde yansıtıyor. Önden arkaya doğru uzanan tasarım çizgileri arka bölümde daha da keskinleşiyor.

5
Arka bölümde yanlardan gelen keskin hat stop grubu üzerinde adeta sinirli bir kaş yapmış gibi. Daralan arka cam ve alçalan bel kısmı aracı olduğundan daha küçük göstermiş.

6
Boyut disiplininde Seat Leon SC, 4228 mm uzunluğa, 1810 mm genişliğe, 1446 mm yüksekliğe ve 2601 mm aks mesafesine sahip.

7
Seat Leon SC, içeride standart modeline benzeyen bir iç mekana sahip. Malzeme kalitesi anlamında model yumuşak detaylar ile bu algıyı yüksek tutmuş ancak sert plastiklerin fazla kullanıldığını söyleyebiliriz.

8
Başlangıç seviyesi olan "STYLE" donanım paketindeki aracımız beklentileri karşılamayı başarıyor. Test aracımız ergonomi anlamında sürücü odaklı bir ön konsol kullanarak her türlü sıkıntıyı ortadan kaldırmış.

9
Orta konsolda dokunmatik ekrana yer vermiş. Müzik sisteminin oldukça başarılı olduğu bu ekrandan otomobilinizle ilgili birçok bilgiyi almanın yanı sıra multimedya işlemlerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

10
Otomobil önde yeterli iç mekanı sunarken arka koltuktakiler diz mesafesi konusunda biraz sıkıntılı olduğunu söyleyebiliriz. Bagaj bölümünde size 380 litrelik bir hacim söz konusu. Bu hacim pek çok rakibinden daha iyi.

11
Test aracımızda Volkswagen modellerinden hatırladığımız 1.6 litre turbo dizel üniteye görev yapıyor. Bu motor 3.000 ila 4.000 d/d'de 105 Hp güç, 1.750 ila 2.750 d/d arasında ise 250 Nm tork değeri üretiyor.

12
Seat Leon SC'deki bu motor 7 kademeli DSG şanzıman ile kombine edilmiş. 1.211 kg ağırlığındaki aracı bu motor 0'dan 100 km hıza 10,6 sn'de çıkarıyor. Ve maksimum 191 Km/s hıza ulaşabiliyor.

13
Yüksek deviri sevmeyen motor 7 ileri otomatik şanzımanı ile kendisini ekonomik bir seviyede tutuyor. Şehir dışında 5.4 lt şehir içindeyse 7.3'lük yakıt değeri sunuyor. Ayrıca bu motor alt devirlerden itibaren canlı kalmayı başarabiliyor.

14
Leon SC'nin orta sertlikteki süspansiyonları virajlarda başarılı bir performans izliyor. Ses yalıtımı konusunda yol, rüzgar ve motor sesi disiplinlerinde başarılı olan model, hisli direksiyon ve süspansiyon sistemiyle konforu yaşatıyor.

15
EuroNcap çarpışma testlerine 5 kapılı Hatchback modeli ile katılan Leon güvenliğini ispatladı. Önden çarpışmalarda yolcu bölmesi sabit kalan Leon, yolculara ayak uzvu haricinde yüksek seviyede güvenlik sağlarken sürücüye ise göğüs kafesi dışında maksimum güvenlik sağlamış.

16
Seat Leon 1.4 lt 140 HP'lik FR donanım paketinde 61.500 tl'lik fiyat ile 1.6 105 HP DSG Style donanım paketindeyse 70.000 tl lik bir fiyatla satılmakta.

Son Dakika Yenilenen Seat Leon Tam Bir Sportmen - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement