Yerel Sahnenin Kendine Özgü Ekibi 'Adamlar' Babylon'da! - Son Dakika

Yerel Sahnenin Kendine Özgü Ekibi 'Adamlar' Babylon'da!

07.03.2017 16:07

1
"Eski Dostum Tankla Gelmiş" albümüyle dikkat çeken, renkli performanslarıyla tanınan Adamlar 9 Mart'ta Babylon'a geliyor.

2
İkinci albümleri "Rüyalarda Buruşmuşuz"u 2016'da yayımlayan ekip, pek çok tarzı Tu¨rkçe sözlerle bir araya getirerek kompakt bir müzik deneyimi sunuyor.

3
Adamlar grubu hakkında bilmeniz gerekenler:
Adamlar grubu hakkında bilmeniz gerekenler:
4
Adamlar, vokal ve gitarda Tolga Akdoğan, elektrik gitarda Emre Malikler, basgitarda Can Aydemir, tuşlu çalgılarda Burak Irmak ve davulda Berkan Tilavel'den oluşuyor.

5
Adamlar grubu müzik hayatına ‘Halimden Konan Anlar' grup adı ile başladı, ismini sonradan değiştirdi.

6
Grup, şarkılarını ilk olarak Soundcloud gibi mecralarda paylaşmaya başladı.

7
Grup, kendilerini etkileyen müzisyenlerden birkaçının Syd Barrett, Otis Redding, BB King, Albert King, CCR, Sly & The Family Stone, CSNY, Erkin Koray, Fikret Kızılok, Selda Bağcan ve Neşet Ertaş olduğunu söylüyor.

8
Müzik yapmasaydınız ne yapardınız sorusunu, «portakal sıkardım, sinemayla uğraşmak isterdim, ahşapla ilgili bir şey yapmak, ahşap işçisi olmak isterdim» diyerek yanıtlıyorlar.

9
Hiç dinlememiş birine müziğinizi nasıl anlatırdınız sorusuna «Gitar-bas-davul-klavye dörtgeninde bağırıp çağıran ya da içine içine üfleyen hikayeler, insanın düştüğü durumlar» olarak cevap veriyorlar.

Son Dakika Yerel Sahnenin Kendine Özgü Ekibi 'Adamlar' Babylon'da! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement