Son Dakika Haberleri: Yerin 120 Metre Altında Cennet Yarattılar!

Yerin 120 Metre Altında Cennet Yarattılar!

6 ay önce

Yerin yaklaşık 120 metre altına iniyorsunuz ve çocukların vakit geçirmesi için oyun parkı,cafe, tiyatro ile karşılaşıyorsunuz...

1
Romanya'nin Cluj şehrine yarım saatlik mesafedeki "Salina Turda Salt Mine" adlı eski bir tuz madeni artık ziyaretçilerini adeta bir Disneyland gibi kucaklıyor.
2
Yerin yaklaşık 120 metre altına iniyorsunuz ve burada çocukların vakit geçirmesi için oyun parkı, cafe, tiyatro ile karşılaşıyorsunuz.
3
Eski bir tuz madeni olarak işletilirken1932 yılında tuz çıkarma işleminin sona ermesiyle dev maden önce peynir deposu olarak kullanıldı.
4
2. dünya savaşı yıllarında ise sığınak olarak değerlendirildi.
5
Maden günümüzde ise turistik bir tesise dönüşmüş durumda.
6
Burayı ziyaret etmek için yaklaşık 120 metre yer altına inmeniz gerekiyor.
7
İçeride ziyaretçileri büyüleyici bir mekan karşılıyor.
8
Doğal şekilde çökmüş tünellerden oluşan beş adet tuzlu suyla dolu yüzme alanının dışında, teknelerin bağlı olduğu küçük ve samimi bir iskele, minyatür golf alanı ve diğer aktiviteler için inşa edilmiş ahşap konstrüksiyona sahip minimal eğlence parkı bulunuyor.
9
Yerin dibinde, karanlık bir gölde gezmek ürpertici bir deneyim
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23Diğer Galeriler

Yedi Metrelik Kar! Dünya Bu Fotoğrafı Konuşuyor Birce Akalay'ın Estetiksiz Hali Tıpkı Annesi! İşte Ünlü İsimlerin Merak Edilen Anneleri Genç Kadın Obeziteden Ölecekti, Tam 206 Kilo Verdi! Tren Yolu Daracık Sokağın İçinden Geçiyor!