Son Dakika Haberleri: Yeşilçam'daki Ateşli Sahneleriyle Tanındı, Bakın Oğlu Kim Çıktı!

Yeşilçam'daki Ateşli Sahneleriyle Tanındı, Bakın Oğlu Kim Çıktı!

12 gün önce

Türk sinemasının erotik film furyasıyla tanındı, kanser illeti yüzünden genç yaşta hayatını kaybetti. İşte, Yeşilçam'ın ateşli kraliçesi Mine Mutlu ve hüzünlü hikayesi...

1
Yeşilçam'ın bakışlarıyla büyüleyen yıldızı Mine Mutlu, 1948 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.
2
Beyazperdeye 19 yaşında adım atan güzel yıldız, birçok sinema filminde oynadığı halde, yalnızca iki yıl rol aldığı erotik filmlerle hatırlanıyor.
3
1967 yılında Bana Kurşun İşlemez ve Mandrake Killing'e Karşı gibi filmlerle sinemaya adım atan Mutlu, erotik film furyasının aranan yüzüydü.

4
Mine Mutlu'nun rol aldığı 'Tatlı Tatlı' filmi, erotik komedi filmlerinin en düzeyli olanlarından birisi.
5
Erotik film furyası gittikçe cesurlaşmaya başlayınca, oyunculuğu bırakarak şarkıcılık yapmaya başladı.
6
Yeşilçam'ın mahsun güzeli, her ne kadar erotik filmlerdeki ateşli sahneleriyle hatırlansa da, Sadri Alışık, Ayhan Işık ve Zeki Müren gibi birçok ünlü isimle erotik olmayan filmlerde oynamışlığı da vardır.
7
Öyle ki, 'İnleyen Nağmeler' filminin çekildiği dönemde Zeki Müren ve Mine Mutlu'nun arasında bir ilişki olduğu söylentileri dolaşıyordu. Hatta bu dedikodu, magazin manşetlerinin en popüler konuları arasındaydı.
8
Mine Mutlu'nun son filmi, Bülent Ersoy ile rol aldığı 'Beddua' filmiydi.
9
1978 yılında iş insanı Ünal Çulha ile dünyaevine giren Mutlu, bir yıl sonra boşansa bile Çulha ile aynı evde yaşamaya devam etti. Bu beraberlikten, Çağkan Çulha ve Büşra Çulha isimli iki çocuğu oldu.
10
Acemi Cadı ve Adanalı dizilerinden tanıdığımız Çağkan Çulha, Yeşilçam güzeli Mine Mutlu'nun oğlu.
11
Büşra Çulha da annesinin izinden giderek oyuncu oldu. Çulha, 2009 yılında babası Ünal Çulha'yı, annesinden kalan daireyi sattığı için mahkemeye vermişti. Bundan önce, abisi Çağkan Çulha'ya da, anne yadigarı dairenin yüzde ellisini satmaya kalktığı için dava açmıştı.
12
Yeşilçam'ın kraliçesi Mine Mutlu'nun hiç dostu olmadı, genç yaşta göğüs kanserine yakalandığında da yalnızdı.
13
Kansere uzun yıllar direnen Mutlu, 19 Eylül 1990 yılında İstanbul'da hayata gözlerini yumdu.
14
Yeşilçam'ın mahsun bakışlı güzeli, vefat ettiğinde henüz 42 yaşındaydı.
15
16
17
18

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yeşilçamın Küçük Hanım'ıydı, Akıl Hastanesine Zincirlendi! İşte, Belgin Doruk'un Trajik Hikayesi Salako'nun Biricik Aşkı Emine, Bakın Şimdi Nasıl Görünüyor? Acun Medya'yı Bırakan Alp Kırşan, Bakın Şimdi Ne Yapıyor Game of Thrones'un Kızıl Güzeli, Sevgilisini Öpücüklere Boğdu! Babasının Ölüm Acısını Hafifletmek İçin, Günde 4 Saat Cinsel İçerikli Film İzlemeye Başladı