Yeşilçam'ın efsanesi Tosun Paşa'daki Yeşilvadi'nin son hali iç sızlatıyor! - Son Dakika

Yeşilçam'ın efsanesi Tosun Paşa'daki Yeşilvadi'nin son hali iç sızlatıyor!

17 gün önce

Yeşilçam'ın efsanesi Tosunpaşa'da, Tellioğulları ve Seferoğulları'nın uğruna mücadele ettiği Yeşilvadi'nin, neresi olduğunu ve son halini merak ediyor musunuz?

1
Kemal Sunal'lı, Adile Naşit'li, Şener Şen'li bu komedi efsanesi Tosun Paşa'nın nerede çekildiğini biliyor musunuz?
2
Yapımcılığını Arzu Film'in üstlendiği Tosun Paşa filminin hikayesi İskenderiye'de geçiyor. Ancak filmin tamamı İstanbul'da çekildi. Hidiv Kasrı, Göksu Kasrı ve Emirgan Korusu gibi İstanbul'un imza mekanlarında çekilen filmin çöl sahneleri aslında bir sahil kasabası olan Kilyos'ta çekildi.
3
YouTube'da eğlenceli ve bilgilendirici içerikler üreten Ümit Ateş, Tosun Paşa filminin tüm sahnelerinin nerede çekildiğini tek tek gösterdi.
4
Tosun Paşa ve daha birçok Yeşilçam filmi, İstanbul'da bulunan Ağaçlı Köy'de çekildi.
5
Yeşilvadi'den pek eser kaldığı söylenemez. Yeşilvadi, şimdi şantiye alanı olduğundan dolayı kamyonet ve hafriyat makinalarıyla dolu.
6
Fotoğrafta görmüş olduğunuz ağaçlı bölge Tosun Paşa'nın çöl sahnelerinin çekildiği yer. Zamanında bu bölgeler tamamen kumsalmış.
7
Zamanla ağaçlar yeşermiş. Ama bir tarafta ağaçlar büyürken bir tarafta da tahribat söz konusu.
8
Yeşilvadi zamanla küçüldü ve sadece görülen bu nokta kaldı.
9
Tosun Paşa çekildiği dönemlerde Ağaçlı Köyü'nün içerisine doğru uzanmaktaydı.

Haber Yayın Tarihi: 06.01.2020 08:57 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İstanbul'un nadide semtinde telesiyej keyfi! 60 yıl önce çekildi Ayşen Gruda'yla, Müjdat Gezen'in nişan attığını biliyor muydunuz? Cani anneden kan donduran itiraf! 3 çocuğunu ninniler eşliğinde boğarak öldürdü Isırdığını 10 dakikada öldürüyor! Yangın ve selin vurduğu Avustralya'da katil örümcek alarmı Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor!

Son Dakika Haberleri