Yeşilçam'ın efsanesi Tosun Paşa'daki Yeşilvadi'nin son hali iç sızlatıyor! - Son Dakika

Yeşilçam'ın efsanesi Tosun Paşa'daki Yeşilvadi'nin son hali iç sızlatıyor!

06.01.2020 08:57

Yeşilçam'ın efsanesi Tosunpaşa'da, Tellioğulları ve Seferoğulları'nın uğruna mücadele ettiği Yeşilvadi'nin, neresi olduğunu ve son halini merak ediyor musunuz?

1
Kemal Sunal'lı, Adile Naşit'li, Şener Şen'li bu komedi efsanesi Tosun Paşa'nın nerede çekildiğini biliyor musunuz?
2
Yapımcılığını Arzu Film'in üstlendiği Tosun Paşa filminin hikayesi İskenderiye'de geçiyor. Ancak filmin tamamı İstanbul'da çekildi. Hidiv Kasrı, Göksu Kasrı ve Emirgan Korusu gibi İstanbul'un imza mekanlarında çekilen filmin çöl sahneleri aslında bir sahil kasabası olan Kilyos'ta çekildi.
3
YouTube'da eğlenceli ve bilgilendirici içerikler üreten Ümit Ateş, Tosun Paşa filminin tüm sahnelerinin nerede çekildiğini tek tek gösterdi.
4
Tosun Paşa ve daha birçok Yeşilçam filmi, İstanbul'da bulunan Ağaçlı Köy'de çekildi.
5
Yeşilvadi'den pek eser kaldığı söylenemez. Yeşilvadi, şimdi şantiye alanı olduğundan dolayı kamyonet ve hafriyat makinalarıyla dolu.
6
Fotoğrafta görmüş olduğunuz ağaçlı bölge Tosun Paşa'nın çöl sahnelerinin çekildiği yer. Zamanında bu bölgeler tamamen kumsalmış.
7
Zamanla ağaçlar yeşermiş. Ama bir tarafta ağaçlar büyürken bir tarafta da tahribat söz konusu.
8
Yeşilvadi zamanla küçüldü ve sadece görülen bu nokta kaldı.
9
Tosun Paşa çekildiği dönemlerde Ağaçlı Köyü'nün içerisine doğru uzanmaktaydı.

Son Dakika Yeşilçam'ın efsanesi Tosun Paşa'daki Yeşilvadi'nin son hali iç sızlatıyor! - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti