Yeşilçam'ın Gözde Yakışıklısıydı Şimdi Araba Tamircisi! - Son Dakika

Yeşilçam'ın Gözde Yakışıklısıydı Şimdi Araba Tamircisi!

14.03.2017 12:20

Yeşilçam'ın bir dönemine damgasını vuran yakışıklı oyuncu Tolga Savacı, klasik otomobil hobisini Amerika'da işe çevirdi.

1
Oyunculuk yıllarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeşilçam'ın önemli oyuncularından Savacı, “Şu anda çok sevdiğim klasiklerin ve güncel araçların bakım onarımı üzerine çalışıyorum Amerika'da. Bir nevi hobimi işe çevirdim. İnanın çok mutlu olduğumu hissediyorum. Bir döneme damgasını vurmuş araçlarla uğraşmak çok büyük bir keyif. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, bu tarihi değerleri geleceğe taşımak adına mücadele veren, klasik araçlarla ilgili güzel işler yapan ve benim de fahri üyesi olduğum bir kulüp. Faaliyetlerini yürekten destekliyorum” diye konuştu.

2
Klasik otomobil hobisi onu bu konuma getirdi!
Klasik otomobil hobisi onu bu konuma getirdi!
Uzun zamandır Amerika'nın New Jersey eyaletinde eşi Nermin Bezmen'le birlikte yaşayan sinema ve dizi oyuncusu Tolga Savacı, klasik otomobil hobisini Amerika'da işe çevirdi.

3
Neden uzaklara gitti?
Neden uzaklara gitti?

New Jersey'de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını kendisinin başında olduğu bir ekiple yaptığını ifade eden yakışıklı sanatçı şu an daha mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

4
Fransız Koleji'ni bitirdi. 1983 yılında mankenlik eğitimi almak için İtalya'ya gitti.
Fransız Kolejini bitirdi. 1983 yılında mankenlik eğitimi almak için İtalyaya gitti.
5
6
“Biz maalesef ki Yeşilçam'ın artık kasetlere hapsolmuş 80'li yıllarında Türk sinemasında bulunduk. 70'li yılların olumsuz etkilerini silmemiz hiç kolay olmadı ama bunu başardık. O zamanlar star sineması vardı. Küçük bütçelerle, sınırlı sayıda ekiplerle başarılı işlere imza attık. Günümüz sinemasında ve dizi sektöründe bu işler artık onlarca kişilik çalışanlarla yürüyor. Ama yine de izleyiciye istenilen duyguyu geçirmek hiç kolay olmuyor. Hiç güvenmediğim reyting savaşlarında mağlup olan dizi acımasızca yayından kaldırılıyor. Bu nedenle uzun süredir sektörden uzağım” dedi.

7
8
9
1963 doğumlu olan Tolga Savacı, eski manken Sibel Savacı'nın kardeşi.
1963 doğumlu olan Tolga Savacı, eski manken Sibel Savacının kardeşi.
10
11
Savacı, son olarak 2014'te Kurt Seyit ve Şura adlı yaşadıktan sonra evlendi. Savacı, artık spot ışıklarından uzakta bir yaşam sürüyor.
Savacı, son olarak 2014te Kurt Seyit ve Şura adlı yaşadıktan sonra evlendi. Savacı, artık spot ışıklarından uzakta bir yaşam sürüyor.
12
İki yıl İtalya, Almanya, Fransa'da mankenlik yaptı, su topu oynadı. Gençliğinde bir ara motosiklet yarışçılığı yaptı.
İki yıl İtalya, Almanya, Fransada mankenlik yaptı, su topu oynadı. Gençliğinde bir ara motosiklet yarışçılığı yaptı.
13
Başarısını yurt dışına taşıdı!
Başarısını yurt dışına taşıdı!
Türkiye'de özellikle 1990'lı yıllarda klasik araçlarıyla drag yarışlarına katılan başarılı oyuncu Tolga Savacı; bu dönemde kazandığı mekanik tecrübeyi yurt dışına taşıdı. Tolga Savacı, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nin Kadıköy'de bulunan merkezini ziyaret etti.

14
Ardından Hülya Avşar ile "Tapılacak Kadın" ve "Sekreter" filmlerinde oynadı.
 Ardından Hülya Avşar ile Tapılacak Kadın ve Sekreter filmlerinde oynadı.
15
Tolga Savacı, Aylin Livaneli ile birlikte 1992-1993 yıllarında Show TV'de “Coke N Roll” adında bir müzik programı sundular.
Tolga Savacı, Aylin Livaneli ile birlikte 1992-1993 yıllarında Show TVde “Coke N Roll” adında bir müzik programı sundular.
16
17
18
Oyunculuğa "Arzu" filmi ile Banu Alkan ile başrol oynayarak başladı.

19

Son Dakika Yeşilçam'ın Gözde Yakışıklısıydı Şimdi Araba Tamircisi! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor