Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan'dan yıllar sonra gelen itiraf: Kadir İnanır'a aşıktım - Son Dakika

Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan'dan yıllar sonra gelen itiraf: Kadir İnanır'a aşıktım

30.05.2021 14:12

Bir dönem yer aldığı filmlerle Yeşilçam'a damga vuran Bahar Öztan, Kadir İnanır itirafıyla dikkat çekti. Yeşilçam'ın gamzeli güzeli olarak adını hafızalara kazıyan Öztan İnanır'la ilgili "Çok yakışıklı ve dünya tatlısı. O benim sinemaya girmeden önceki aşkımdı, çok beğenirdim" dedi.

1
Bahar Öztan, 1979 yılında "Şaşkın Milyoner" filmiyle adım attığı Yeşilçam'da "Gamzeli güzel" olarak adını duyurdu. Bodrum'da kendisine ait otelin içindeki evinde yaşamını sürdüren oyuncu, üç kez kanseri yenmeyi başardı.
2
Öztan, hayatıyla ilgili samimi açıklamaları Hürriyet'ten Eda Solmaz'a anlattı. Öztan'ın setlerle tanışması ise bir reklam filmiyle başlıyor: "İlk bu işlere adım atmam şampuan reklamıyla oldu."
3
"Orada çok dikkat çektim, sonra Başak Gürsoy'un ajansıyla çalışmaya başladım. O sene birçok reklam filminde oynadım. Gamzem de olduğu için devamlı beni güldürüyorlardı. Hulusi Kentmen'le oynadığım bir reklam çekimi sonrası 'gamzeli kız' diye ismim çıktı."
4
"Acaba olur, olmaz gibi bir düşünceye dalmıştım. Rahmetli Oksal Pekmezoğlu beni ikna etti, 'Sen bu kadar fotoromanda oynadın, reklam filmlerinde yer aldın. Neden olmasın, bence çok yakışacaksın' dedi. Abdullah Şahin ile Ahu Tuğba'nın rol aldığı 'Şaşkın Milyoner' ilk filmim oldu."
5
"O zaman tek kanal olduğu için herkes aynı reklamı izliyordu. Sonra da Kelebek'in fotoromanlarında yer aldım. Şimdi nasıl diziler takip ediliyorsa o zaman da fotoromanlar öyle popülerdi. Hemen ardından sinema filmi teklifi geldi."
6
"Ondan sonra ben de sinemayı sevdim, sinema da beni... Halkımız da sevmiş ki arka arkaya film teklifleri geldi. Önce Bahar Öztan ismi değil de 'gamzeli kız' demeye başladılar. Sonra basın beni yazmaya başladı. Tabii ki o zaman daha çok tanındım."

7
Bahar Öztan, 1993 yılında evlendikten sonra oyunculuğa ara verdi: "Çok küçük yaştan beri çalıştığım için yorulmuştum. O arada da artık çok film yapılmıyordu. Daha yoğun bir şekilde sahneye çıkıyordum. Her gittiğim yer bir daha istiyordu beni ve sürekli turnedeydim. Evlendikten sonra çocuk olunca, kendim istemedim. Sonra eşimle Amerika'ya gittik. 6-7 yıl Florida'da yaşadık."
8
O dönem tüm zamanını oğlu Yiğit'e ayıran oyuncu, "Oğlumla ilgileniyordum. O da küçüktü... Dolayısıyla onunla o kadar haşır neşirdim ki hiç düşünmedim setlere dönmeyi. Oğlum 15-16 yaşına gelince oyunculuğu düşündüm. 2008 gibi Türkiye'ye dönmüştüm, iki dizide oynadım. Onlar şansımıza uzun soluklu olmadı. Sonra 'Yeşilçam Sokağı' diye bir program sundum" diyor.
9
Bahar Öztan, 80'lerdeki arabesk film furyasında en çok başrol oynayan isimlerden biri. Öztan, o rollerle ilgili ise şunları söylüyor: "O zaman o kadar ünlülerdi ki... Onların tüm filmleri inanılmaz iş yapardı. Ondan dolayı oynamışımdır. Ben çok tercih ediliyordum. Çok disiplinliyim. Verdiğim sözü tutarım. Fizik olarak da her rolü oynayabilirim. Komediye de çok yakışıyordum, drama da... Gerektiğinde şuh bir kadın da olabiliyordum."
10
11
12
13
'KADİR İNANIR'A AŞIKTIM'
KADİR İNANIRA AŞIKTIM
"Kadir İnanır: Çok yakışıklı ve dünya tatlısı. O benim sinemaya girmeden önceki aşkımdı, çok beğenirdim."
14
15
16
17

YORUMLAR (2)
500

Son Dakika Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan'dan yıllar sonra gelen itiraf: Kadir İnanır'a aşıktım - Son Dakika


Advertisement