Son Dakika Haberleri: Yeşilçam'ın ilk yasak aşkı! Skandal, polis baskınıyla ortaya çıktı

Yeşilçam'ın ilk yasak aşkı! Skandal, polis baskınıyla ortaya çıktı

18 gün önce

Yeşilçam'ın güzel oyuncusu Nilüfer Aydan ve yönetmen Halit Refiğ arasında yaşanan yasak aşkı biliyor muydunuz? Üstelik, ihaneti ortaya çıkaran ise Nilüfer Aydan'ın eşi Yılmaz Duru... İşte Yeşilçam'ın ilk yasak aşkına dair çarpıcı detaylar...

1
Nilüfer Aydan ve Halit Refiğ arasında yaşanan yasak aşk, tarihin tozlu sayfalarında yerini korusa da, Agah Özgüç'ün "Türk Sineması'nda Yeşilçam Aşkları" adlı kitabıyla yeniden gündeme geldi.
2
'Yasak Aşk' filminin setinde tanışan güzel oyuncu Nilüfer Aydan ve başarılı yönetmen Halit Refiğ, birbirlerine aşık olup herkesten sır gibi sakladıkları bir yasak aşk yaşamaya başladılar.
3
O dönem Yılmaz Duru ile evli olan Nilüfer Aydan'ın, Halit Refiğ ile yaşadığı yasak aşk, Hürriyet Apartmanı'na düzenlenen bir polis baskınıyla ortaya çıktı.

4
Baskını yaptıran kişi, Aydan'ın eşi Yılmaz Duru idi...

5
Skandalın gün yüzüne çıkmasından sonra Yılmaz Duru, Nilüfer Aydan'dan boşandı, Halit Refiğ, Nilüfer Aydan ile dünyaevine girdi. Çift, 3 yıl evli kaldı.


6
Nifüfer Aydan kimdir?
Nifüfer Aydan kimdir?
Gerçek adı Aydan Canbula olan Nilüfer Aydan, 29 Şubat 1940 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

7
1955 yılında bir filmde küçük bir rol oynamasının ardından üç yıl sonra profesyonel sinema oyunculuğuna başladı. Dans ve folklore olan ilgisi ve yeteneği nedeniyle, birlikte çalışmaya başladığı Yılmaz Duru ile evlendi ve ilk erkek evladı olan Turhan Sermi Duru'yu, 1958 yılında kucağına aldı.
8
1958 ile 1961 yılları arasında Nilufer Aydan ve Yılmaz Duru, kariyerlerine Amerika'da New York City Broadway sahnelerinde folklor ve çeşitli Türk dans örneklerini sergileyerek kariyerlerine devam ettiler.
9
Ancak, 1961 yılı sonlarına doğru Amerika'dan dönmeleri ayrılmalarına sebep oldu. Nilüfer Aydan, 1963 yılında yönetmen Halit Refiğ ile evlendi. Bu evliliğin de kısa sürmesinin ardından, 1969 yılında en son evliliğini yaptı ve sinema kariyerine 1983 yılına kadar ara verdi. Bu zaman zarfı içerisinde tekrar bir erkek evladı, Kayhan Yılmaz, 1970 yılında dünyaya geldi.

10
2000'li yılların başlarına kadar hem sinemada çeşitli rollerde oynadı hem de dans etmeyi sürdürdü. Sanatçı, halen Sinema ve Televizyon dizilerinde de rol almaktadır.

11


12
13Haber Yayın Tarihi: 04.10.2019 09:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Savaşçı'nın Teğmen Çiğdem'i, gerçekte bambaşka biri! Instagram pozları mest etti Canlı yayında mesajı ifşa olmuştu! Acun Ilıcalı'nın, Şeyma Subaşı ile ilişkisi nasıl başladı Küçük bir ben tanesi deyip geçmeyin! Sırtından koca parçayı götürdü Fırıncı babasının izinden gitti! İşte MasterChef'in renkli yarışmacısı Rıfat Yurttaş İnternetten sipariş verdiği batarya çalışmayınca içini açtı! Çıkanlar şoke etti