Son Dakika Haberleri: Yeşilçam'ın Kötü Adamlarına Bir de Böyle Bakın!

Yeşilçam'ın Kötü Adamlarına Bir de Böyle Bakın!

12 ay önce

Döneminin sevilmeyenleriydi onlar. Rollerini öyle iyi üstlendiler ki, gerçek karakterlerini öyle sandığımız bile oldu. Canlandıramadık bir türlü kafamızda aile hayatlarını ve günlük yaşamlarını. İşte maziden bir kaç fotoğraf...

1
Yadigar Ejder
Yadigar Ejder


1947 doğumlu Yadigar Ejder, iri cüssesi ve sert duruşu yüzünden genelde kötü rollerin adamı oldu.
2
Halbuki o pamuk kalpli bir devdi. Gerçek adı Adnan Ayberk. "Bir Yadigar Ejder Kitabı"nın yazarı Erhan Tuncer ise araştırmaları sonucu edindiği bilgileri şöyle aktarıyor:
3
"Yadigâr Ejder'in Taksim Parkı'nda donarak öldüğü haberi gerçeği yansıtmıyor. Yadigâr aslında 4 Mart 1991'de yemek yemek için girdiği bir lokantanın tuvaletinde beyin kanaması geçiriyor ve orada vefat ediyor. Cenazesini lokantanın önüne çıkarıyorlar. Onu orada gören insanlar da sokakta öldüğünü sanıyor. Bu kulaktan kulağa 'Parkta donarak öldü' oluyor. Çünkü işsiz kaldığı dönemlerde gününü o parkta geçiriyor. Aslında öldüğü dönem ambargoyu kırıp iş bulmaya başladığı bir dönem. Öldüğünde 40 yaşında. Çok genç ama ileri düzeyde şeker hastalığı ve yüksek tansiyonu var."
4
Mezarı Cemal Süreya'ya komşu
Mezarı Cemal Süreyaya komşu


Yadigar Ejder 4 Mart 1991 yılında, hayata veda etti. Kimsesizler mezarlığında yattığına ilişkin yaygın bir bilgi var fakat yanlış.

Beyoğlu Kulaksız Mezarlığı'nda yatıyor ve Cemal Süreya ile komşu...
5
Erol Taş
Erol Taş


1926 doğumlu Erol Taş, birçok filmin kötü adamıydı. Ödüllü Susuz Yaz filmindeki rolü efsaneydi mesela. 1998 kaybettiğimiz bu sert görünüşlü adamın pamuk gibi bir kalbi vardı.
6
Turgut Özatay
Turgut Özatay


Suratına baktığınız anda kötü niyetli bir baba ya da her şey benim olmalı diyen bir iş adamı, mafya babası aklınıza geliyor ister istemez değil mi? 1927 doğumlu oyuncu Turgut Özatay, hayattan keyif almasını bilen eğlenceli bir kişiliğe sahipmiş anlaşılan. 2002 senesinde aramızdan ayrıldı...
7
Bilal İnci
Bilal İnci


Kötülük yeryüzüne ondan mı saçılıyordu dersiniz? Her türlü fitnenin adresi niteliğinde gördüğümüz oyuncumuz 1936 doğumlu ve evet o bir baba. Bilal İnci de 2005 senesinde aramzıdan ayrıldı...
8
Kazım Kartal
Kazım Kartal


O kötü kalpli bir iş adamı ve acımasız bir mafya babası olarak kazındı akıllara. 1936 doğumlu oyuncumuz, 350 civarında filmde rol aldı ve 2003 senesinde aramızdan ayrıldı.
9
Yavuz Selekman
Yavuz Selekman


1937 doğumlu eski milli güreşçimiz Yavuz Selekman, yakışıklı ama yakışıklı olduğu kadar da acımasız, zalim ve umursamaz adam rollerinde çıktı karşımıza. Onu da 2004 senesinde kaybettik.
10
İbrahim Kurt
İbrahim Kurt


1940 doğumlu İbrahim Kurt da az çektirmedi Yeşilçam'ın iyi karakterlerine. 2001 senesinde vefatına kadar onu da bir kaç yeni projede izleme şansımız oldu.
11
Süheyl Eğriboz
Süheyl Eğriboz


1927 doğumlu sert mizaçlı oyuncumuz Süheyl Eğriboz, kimi zaman bir Bizanslı, kimi zaman hain bir çete üyesi olarak çıktı karşımıza. Onu da yakın zamanda 2014 senesinde kaybettik.
12
Sırrı Elitaş
Sırrı Elitaş


1944 doğumlu Sırrı Eritaş, kimi zaman bir ağa, kimi zaman kötü kalpli bir akraba olarak çıktı karşımıza. 2015 senesinde İstanbul Üsküdar'da vefat etti.
13
Nuri Alço
Nuri Alço


Gazozların efendisi... Bir dönemin gençliğini içtiği sudan bile şüpheye düşüren adam. 1951 doğumlu oyuncumuzun gençlik fotoğrafına bakıyoruz da, bu babyface'ten bunları beklemezdik doğrusu.
14
Eriş Akman
Eriş Akman


Akıllara kazınan Aile Şerefi filminin zengin ve sorumsuz genci Oktay karakterini Eriş Akman canlandırdı.1944 doğumlu oyuncumuzu en son Kolpaçino filminde izledik.
15
Faruk Peker
Faruk Peker


Bir döneme damga vuran 'İffet' filmindeki tecavüz sahnesi ile zihinlere kazınan Faruk Peker de zamana yenik düşen isimlerden biri oldu.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bu Restoranda Takipçi Sayına Göre Hesap Ödüyorsun! 100 Bin Takipçisi Olan Yaşadı Sabahlarımızın Vazgeçilmezi Andımız'ın Yazılış Hikayesini ve Yazarını Biliyor Musunuz? O Çok Sevdiği Makarnayı Hayatından Çıkartmadı Ama 4 Ayda 20 Kilo Verdi! 100 Milyon Kişiyi Öldüren İspanyol Gribi Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey Dünyanın En İyi İşverenleri Belli Oldu! İşte Listedeki 5 Türk Şirketi