Yeşilçam'ın sarışın bombası Afrodit, geçim sıkıntısına düşerse bakın ne yapmayı planlıyor - Son Dakika

Yeşilçam'ın sarışın bombası Afrodit, geçim sıkıntısına düşerse bakın ne yapmayı planlıyor

18.10.2020 10:53

Yeşilçam'ın Afrodit'i Banu Alkan, katıldığı bir programda hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı. Alkan, geçim sıkıntısıyla baş edebilmek için ünlü ressam Fikret Mualla'nın birkaç tablosunu sakladığını söyledi.

1
Bir dönem Türk sinemasının aranan yüzü olan ve oynadığı her filmde kıvrımlı fiziği ve işveli edasıyla erkek hayranlarının yüreğini hoplatan Banu Alkan, özel hayatıyla ilgili merak edilen soruları cevapladı.

2
Hayatınıza giren insanlar size gerçekten değer verdi mi? Neden o öldükten sonra kendinizi sokakta buldunuz?
Hayatınıza giren insanlar size gerçekten değer verdi mi? Neden o öldükten sonra kendinizi sokakta buldunuz?
"İlk eşim Gürbüz (Hanif) dünyayı ayağıma serdi. Sokakta bulmadım. Çocukları beni çok üzdü. 11 yıl oturduğum yalıyı mahkemeyle boşaltmak zorunda kaldım. Fikret Mualla tablolarını çok büyük paralara müzayedelerde sattım. Arsamı da."

3
Sezen Aksu'dan daha iyi şarkı söylediğinizi söylemiştiniz. Aksu'nun haberi var mı bundan?
 Sezen Aksudan daha iyi şarkı söylediğinizi söylemiştiniz. Aksunun haberi var mı bundan?
"Var, kendisi 1 numaralı hayranım. Şaka şaka Sezencim. Ama ben de senin kadar iyi yazıyorum."
4
Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?
Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?
"Konserlere gidiyorum, reklamlar var. Bir-iki Fikret Mualla tablom duruyor. Kötü günler için saklıyorum."
5
En dipte olduğunuz zaman hangi andı?
En dipte olduğunuz zaman hangi andı?
"Gürbüz Bey'i kaybettiğim zaman. Ölmek istedim. Üzüntüyle kendime zarar verdim."
6
Türk sinemasındaki en iddialı ve çekici yıldızların başında gelen Afrodit lakaplı güzel oyuncu Banu Alkan kimdir?
Türk sinemasındaki en iddialı ve çekici yıldızların başında gelen Afrodit lakaplı güzel oyuncu Banu Alkan kimdir?
Gerçek adı Hırvatça "Yaban Gülü" anlamına gelen Remka Rebroyna olan Banu Alkan'ın, marangoz bir babanın beşinci çocuğu olarak 1 Nisan 1958'de (o zaman Yugoslavya) Hırvatistan'nın Dubrovnik kentinde dünyaya geldi.
7
Ailesiyle birlikte 1966 yılının Aralık ayında Dubrovnik'ten Balıkesir ili Edremit ilçesine göç etti.Ailece Türk vatandaşı olup "Alkan" soyadını aldılar ve Remka, önce "Yaprak" sonra da "Banu" oldu. Sonra İstanbul'a taşınarak Kartal'da ikamet ettiler ve çocukluğunun büyük bir bölümü orada geçti.
8
Kartal Maltepe Lisesinde başladığını öğrenimine lise 2.nci sınıfta ara verdi. Gençliğinde rüyalarını süsleyen mankenliğe 16 yaşında LCC kurslarına giderek başladı ve Aydan Adan-Füsun Özben Mankenlik Ajansı'nın kadrosuna girerek bazı reklam filmlerinde rol aldı.
9
Hep 'birinci benim' tavrınız var, peki ikinci kim?
Hep birinci benim tavrınız var, peki ikinci kim?
Hülya Avşar.
10
CNN TÜRK'ün "Sorgu Sual" programına konuk olan Banu Alkan, sunucular Merve Şahin ve Melis Özcan'ın sorularını yanıtladı. Maddi zorluk çektiği dönemde Fikret Mualla tablolarını sattığını söyleyen sanatçı, "Bir-iki tabloyu kötü günler için saklıyorum" dedi.
11
Sanatçı, 17 yaşındayken evli ve zengin bir işadamı olan Gürbüz Hanif'le birlikte olmaya başladı. 20 yıla yakın süren bu ilişki, Hanif'e kanser teşhisi konmasından kısa bir süre sonra ölmesiyle sona erdi. Alkan bu 20 yıl boyunca oldukça rahat bir hayat yaşamıştı. Banu Alkan 1989 yılında çektiği son filminden sonra uzun bir süre ortada görünmedi.

12
1998 yılında, "Neremi" adlı bir albüm çıkartarak gündeme oturdu. Oyuncunun şarkısı, sesi ve yorumu uzun süre eleştirildi ve ilgi odağı oldu. Alkan, 2001 yılında "Tuzu Kurular" ve 2005 yılında da "Kızma Birader" isimli televizyon dizilerinde oynadı. Banu Alkan, 1975 – 1989 yılları arasında çektiği filmlerle de, çıkardığı albümle de adından sürekli söz ettirmeyi başaran bir isimdir.
13
"Afrodit" lakaplı sanatçı, her zaman olumlu tepki toplamasa da sürekli gündemde kalmayı başarmaktadır. Sinema kariyerine son veren sanatçı, Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasında olmayı sürdürüyor.
14
Banu Alkan'ın Murat Taşdemir gibi biriyle ne işi vardı? Size tokat attığında nasıl bir farkındalık yaşadınız?
Banu Alkanın Murat Taşdemir gibi biriyle ne işi vardı? Size tokat attığında nasıl bir farkındalık yaşadınız?
"O masmavi gözlerine âşık oldum. Aşk bitti. Hayatta onsuz yaşamayı düşünmezdim ama. 13 yıl boyunca ondan herhangi bir şiddet görmedim."

YORUMLAR (3)
500

Son Dakika Yeşilçam'ın sarışın bombası Afrodit, geçim sıkıntısına düşerse bakın ne yapmayı planlıyor - Son Dakika


Advertisement