Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi - Son Dakika

Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi

24.10.2020 16:51

İzmit Belediyesi, Yeşilçam'ın tatlı sert, babacan karakteri Hulusi Kentmen'in İzmit'te içler acısı halde bulunan evi için restorasyon çalışması başlattı. Yıllar içinde harabeye dönen ev, son teknoloji kullanılarak kültür hazinesine kazandırılacak.

1
Yeşilçam'ın direği olarak adlandırılan usta oyuncu Hulusi Kentmen'in içler acısı halde olan evi, İzmit'in kültür hazinesine kazandırılacak.
2
İzmit'in tarihi ve kültürel değerlerini yaşatacak projelere devam eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şimdi de Yeşilçam'ın unutulmaz aktörü Hulusi Kentmen'in İzmit'te bulunan evini restore ettiriyor.
3

Yıllardır kullanılmaması sebebiyle harabeye dönen ev, yapılan restorasyon çalışmasının ardından halkın hizmetine açılacak.

4
Sanat evi olarak hizmet vermesi planlanan binanın restorasyon çalışmasına, bir STK'nın sponsorluğunda yapıyor.

5
Tarihi değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi tarafından aslına uygun şekilde yenilenecek olan binada gerçekleştirilen lazer tarama çalışması ile yapının 3 boyutlu dijital verileri bilgisayarlı çizim ortamına aktarılacak ve buna göre restorasyon projesi oluşturulacak.

6
Yeşilçam'daki babacan rolleriyle halkın sevgisini kazanan usta oyuncu Hulusi Kentmen'in evinin restorasyon çalışmasının bir buçuk yıl içinde tamamlanması öngörülüyor.
7
8

Son Dakika Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (3)
  • ASİL CAN: SAĞOL İZMİT BELEDİYESİ SAĞOL BÜYÜK BAŞKAN FATMA KAPLAN HÜRRİYET SAYENDE İZMİT ÇOK GÜZEL OLDU VE OLACAKTA.SENİNLEYİZ KAPLAN YÜREKLİ KADIN. Cevap Yaz 13 5 Yayından Kaldır
500
Advertisement