Yeterince Su İçmediğinizin 8 Belirtisi ve Zararları - Son Dakika

Yeterince Su İçmediğinizin 8 Belirtisi ve Zararları

1
Su içmenin çok yararlı olduğunuzu duymuşsunuzdur. Peki, neden bu kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz?

Vücudunuz bütün işlevlerini düzgünce yerine getirebilmek için suya ihtiyaç duyar.

2
Vücudunuzun bütün organları işlevlerini yerine getirebilmek için suya gereksinim duyar. Sindirim sisteminin düzgün işlemesinden tutun da kilonuzu koruyabilmeye kadar.

Eğer yeterince su içmezseniz, sağlığınız kötüye gidecektir.

İşte her gün en az bir bardak su içmediğinizde vücudunuzun size yaptığı uyarılar:

3
1- İdrarınız normalden daha koyulaşır
1- İdrarınız normalden daha koyulaşır

Eğer idrarınız normalden daha koyuysa, yeterince su içmemişsiniz demektir. Böbrekleriniz vücudunuzdaki toksinleri atmak için yeterince su bulamamış demektir. Eğer idrarınız açık renkteyse, yeterince su içiyorsunuz demektir.

4
2- Cildiniz kurulaşır
2- Cildiniz kurulaşır

Vücudu çevreleyen en önemli kısım da cildinizdir. Sürekli nemlenmesi gerekir. Cildiniz kuru ve kırışıklarla doluysa ve çabuk çatlıyorsa, yeterince su içmiyorsunuz demektir.

5
3- Sürekli acıkırsınız
3- Sürekli acıkırsınız

Yeterince su içmemişseniz, susadığınızı anlamaz kendinizi aç hissedersiniz. Bir diğer anlamda, vücudunuz sizden su içmenizi isterken, siz yemek yersiniz.

6
4- Başınız ağrır
4- Başınız ağrır

Baş ağrısı su içmediğinizin bir başka kanıtıdır. Vücudunuzda yeterli miktarsa su yoksa, tansiyonunuz düşer ve bu da beyninizi etkiler. Son olarak da başınız ağrır.

7
5- Çabuk yorulursunuz
5- Çabuk yorulursunuz

Yeterince su içmezseniz, vücudunuz da yeterince oksijen üretemez ve sürekli yorgun hissedersiniz.

8
6- Eklem yerlerinde ağrı
6- Eklem yerlerinde ağrı

Eklemler ve kıkırdakların düzgün çalışabilmesi için yeterince su içmeniz gerekmektedir. Su olmadan eklemleriniz kurur ve hareket ederken eklem yerleriniz ağrır.

9
7- Nadiren tuvalete gidiyorsanız
7- Nadiren tuvalete gidiyorsanız

Günde 4-6 kez tuvalete gitmek normaldir. Eğer bundan daha az aralıklarla tuvalete gidiyorsanız, vücudunuzda yeterince su yoktur demektir. Ayrıca idrarınızın rengi de çok önemli.

10
8- Kabızlık
8- Kabızlık

Sindirim sisteminin düzgün işleyebilmesi için bolca su içmeniz gerekir. Eğer yeterince su içmezseniz, vücut suyu belirli bölgelerde saklar. Bu da vücudun sindirim sistemine su aktarmamasına ve kabız olmanıza yol açar.

11
Ancak şunu da hatırlatalım. Az su içmenin zararı olduğu gibi aşırı su içmenin de zararı vardır.

Haber Yayın Tarihi: 28.10.2016 08:32

Son Dakika Yeterince Su İçmediğinizin 8 Belirtisi ve Zararları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Amanos'un nazar boncuğu görünümlü yangın göleti, görenleri hayran bırakıyor 19 yaşındaki kadından inanılmaz itiraf: Ünlü futbolcuyla 50 bin TL karşılığında cinsel ilişkiye girdik Bu kaçıncı! Yetenek Sizsiniz'in olaylı jürisinin kameralar önünde yine göğüsleri göründü Ünlü futbolcunun aşk krizi büyüyor! 3 çocuğunun annesine dönmesi, hamile sevgilisini isyan ettirdi Yusuf İslam'ı Müslümanlığa iten olay tüyleri diken diken ediyor