Yılanların Kraliçesi: Anakonda - Son Dakika

Yılanların Kraliçesi: Anakonda

20.05.2013 10:48

Dünya'nın en büyük yılanları olan anakondalar

1
Anakondalar, Venezuela, Brezilya gibi yerlerde yaşayan, Boyları 8-10 metreyi ağırlıkları ise 150 kg bulan dünyanun en büyük yılan türüdür.
2
Amazon bölgesinin Rio havzasında yaşayan anakondalar, günün büyük bir bölümünü suyun içinde ya da akarsu kenarlarında avını beklemekle geçirirler.

3
Anakondalar yakaladığı avını önce çok güçlü kaslara sahip vücudu ile sıkarak boğar ve daha sonra bir bütün olarak yutar.

4
İnsanlara da saldırdığı söylensede de bu efsaneden ibarettir.
5
Ama ender de olsa insanlara saldırma ihtimali olduğundan Amazon yerlileri anakonda yılanlarının bulunduğu bölgelerde kesinlikle yalnız dolaşmazlar.

6
Yeşil anakonda, Iguaçu anakondası, nehir anakondası vb. türlerden oluşurlar.
7
Dişi anakonda yumurtasını diğer bazı yılan türleri gibi belli bir noktaya bırakmaz. Yumurtaları olgunlaşıp kabukları kırılıncaya kadar vücudunun içinde taşır.

8
Daha sonra yumurtadan çıkan yavrularını vücudundan dışarı atar.

9
Genellikle çiftleşme mevsiminde suda yaşayan ankondalar suda da tehlikeli bir hayvandır.
10

Son Dakika Yılanların Kraliçesi: Anakonda - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu Sevgilisi, Dele Alli'yi oyun bağımlılığı yüzünden terk etti Psikolojik sorunu için doktora giden genç kadının komaya kadar uzanan hazin sonu
16:44