Son Dakika Haberleri: Yılanların Kraliçesi: Anakonda

Yılanların Kraliçesi: Anakonda

7 yıl önce

Dünya'nın en büyük yılanları olan anakondalar

1
Anakondalar, Venezuela, Brezilya gibi yerlerde yaşayan, Boyları 8-10 metreyi ağırlıkları ise 150 kg bulan dünyanun en büyük yılan türüdür.
2
Amazon bölgesinin Rio havzasında yaşayan anakondalar, günün büyük bir bölümünü suyun içinde ya da akarsu kenarlarında avını beklemekle geçirirler.


3
Anakondalar yakaladığı avını önce çok güçlü kaslara sahip vücudu ile sıkarak boğar ve daha sonra bir bütün olarak yutar.


4
İnsanlara da saldırdığı söylensede de bu efsaneden ibarettir.
5
Ama ender de olsa insanlara saldırma ihtimali olduğundan Amazon yerlileri anakonda yılanlarının bulunduğu bölgelerde kesinlikle yalnız dolaşmazlar.


6
Yeşil anakonda, Iguaçu anakondası, nehir anakondası vb. türlerden oluşurlar.
7
Dişi anakonda yumurtasını diğer bazı yılan türleri gibi belli bir noktaya bırakmaz. Yumurtaları olgunlaşıp kabukları kırılıncaya kadar vücudunun içinde taşır.


8
Daha sonra yumurtadan çıkan yavrularını vücudundan dışarı atar.


9
Genellikle çiftleşme mevsiminde suda yaşayan ankondalar suda da tehlikeli bir hayvandır.
10Haber Yayın Tarihi: 20.05.2013 10:48 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!