Yılda 7 milyon TL'den fazla kazanan bankacı kantinden sandviç çaldığı için kovuldu - Son Dakika

Yılda 7 milyon TL'den fazla kazanan bankacı kantinden sandviç çaldığı için kovuldu

16 gün önce

Amerikan Bankası Citigroup, Londra'da tahvillerden sorumlu borsacısı Paras Şah'ı, ofis kantininden sandviç çaldığı için şirketten uzaklaştırdı. Bu olay ünlü bankacının ilk vukuatı değil.

1
Yıllık 7 milyon kazanıyor ama ofis kantininden yiyecek çaldı!
Yıllık 7 milyon kazanıyor ama ofis kantininden yiyecek çaldı!
Amerikan yatırım bankası Citigroup Londra'da tahvillerden sorumlu en tecrübeli borsacılarından birisi Paras Shah, ofis kantininden yiyecek çalması suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.
2
Yılda 1 milyon sterlin (7.7 milyon lira) kazanan Şah'ın maaşını almasına kısa süre kala işten atıldığı belirtildi.
3
Neden yiyecek çaldığı bilinmeyen ünlü borsacı maaşını da alamayabilir.
4
Citibank yetkilileri ve Paras Shah konuyla ilgili yorum yapmadı. Shah yaklaşık 7 yıl HSBC'de çalıştıktan sonra 2017 yılında Citibank'a geçmişti. Görevi riskli borç olarak değerlendirilen özel şirket borçlarını alıcıyla buluşturmaktı.
5
İşinde çok başarılıydı!
İşinde çok başarılıydı!
Diğer bankaların borç yatırımcılarının maaşları göz önüne alındığında altı sıfırlı bir maaş alması muhtemel olan Shah,diğer çalışanlar tarafından oldukça başarılı bir borç yatırımcısı olarak tanınıyordu.
6
Finans sektöründe bu tip bir işten çıkarma durumu ilk kez olmuyor.
7
2016 yılında Japonya'nın Mizuho Bankası Londra'da yine başarılı bir bankacıyı iş arkadışının 5 sterlin değerindeki bisikletini çalması sebebiyle kovmuştu.

Haber Yayın Tarihi: 05.02.2020 09:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kürtajla alınmak istenen down sendromlu kız model oldu Ölümcül virüsle savaşan Çin'de evcil hayvanlar gasp edilip öldürüldü Türkiye'nin en mutlu şehirleri belli oldu! Zirvedeki kentin 2020'ye kadar trafik lambası bile yoktu Suudiler, ülkelerini istila eden çekirgeleri yemeye başladı Acun Ilıcalı'nın, 'mucize çocuk' dediği 4,5 aylık hamile kızı Banu'nun hikayesi yürek sızlattı