Son Dakika Haberleri: Yılda Sadece 8 Kez Yemek Geliyor! Burada Yaşamak Cesaret İster

Yılda Sadece 8 Kez Yemek Geliyor! Burada Yaşamak Cesaret İster

2 yıl önce

Tristan da Cunha, Atlantik Okyanusunun ortasında yer alıyor ve en yakın yerleşim yeri olan Ümit Burnu'na uzaklığı 2414 km. Çoğunluğu kayadan oluştuğu için fiziksel coğrafyası nedeniyle bir havalimanı yapımına uygun olmayan adaya yılın sadece 60 günü deniz üzerinden seferler düzenleniyor.

1
2015 yılında Tristan da Cunha adasından yetkililer, adada yaşayan 23 çocuğa eğitim verecek “maceracı” öğretmenler aradıklarını açıklamıştı.
2
Ada ilk defa 1506 yılında Portekizli bir kaşif tarafından keşfedilmiş. İngiliz, İtalyan ve Amerikalı yerleşimcilerden oluşan küçük bir grup 1800'lü yıllarda adada yaşamaya başladı.
3
Günümüzde ada İngilizlerin kontrolünde yer alıyor. Toplam nüfusu 300'e yakın olan bu adada çoğu kişi tarım ve zanaatkârlıkla uğraşıyor.
4
Adada sadece, 300 kişiyle beraber, 300 sığır ve 500 koyun yaşıyor. Ulaşım ise tam bir sorun.
5
Burada havaalanı yok; bu yüzden ihtiyaçlarını karşılamak için, yılda sadece 8 kez Güney Amerika'dan gelecek olan gemiyi beklemek durumundalar.
6
Adada halihazırda televizyon ve internet istasyonu bulunuyor. Konum olarak dünyanın en uzak adası olsa da teknoloji sayesinde bir o kadar da yakın. Adada, birer adet okul, postane, müze, kafe ve restoran bulunuyor. Siz de tahmin edersiniz ki adada suç oranı sıfır.
7
Adada yaşamanız için size bir iş imkanı sunuluyor. Yapacağınız iş; hayvanlara bakmak; bağcılık, seracılık gibi tarım işleri.
8
Çünkü adada bugüne kadar sadece patates yetiştirilmiş; şimdiyse farklı sebze ve meyveler yetiştirmek istiyorlarmış.
9
Ayrıca adada; iş dışında vakit geçirebileceğiniz yüzme havuzu, pub, cafe ve bir tane de dans salonu var.
10
Burası Tristan-Cunha Adası; Güney Afrika ve Güney Amerika'nın tam ortasında yer alıyor.


Haber Yayın Tarihi: 05.09.2017 09:08 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzelliğiyle kendine hayran bırakan genç kızın mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor! 2020'nin en iyi meslekleri belli oldu! İlk 2 herkesi şaşırttı Transfer döneminin yıldızları ve kullandıkları arabalar Nesli tükenmek üzereydi! Vatoz yerken görüntülendi Güzel oyuncudan olay itiraf: Oyunculuğum değil cinsel yönüm konuşuluyor