Yıldırım Düştü: Ev, Ahır ve Samanlık Kül Oldu - Son Dakika

Yıldırım Düştü: Ev, Ahır ve Samanlık Kül Oldu

07.09.2010 10:51

1
Bolu yıldırım düşmesi sonucunda çıkan yangında bir ev, bir ahır ve bir samanlık kül oldu.Yangın, saat 22.30 sıralarında Bolu merkeze bağlı Yeni Güney köyünde meydana geldi. Mustafa Karaçam'a ait olan evin yanında bulunan samanlığa yıldırım düştü.
2
Samanların alev almasının ardından teravih namazından çıkan köyün imamı Mehmet Çetinkaya komşusunun kapısına giderek yangını haber verdi. Mustafa Karaçam ve ailesi evden çıkarken alevler kısa sürede yayıldı.
3
Mehmet Çetinkaya, itfaiyeyi arayarak ihbarda bulunurken samanlıktan yükselen alevler kısa sürede eve de sıçradı. Yangına ilk olarak Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne ait 2 itfaiye aracı yönlendirilirken daha sonra 3 itfaiye aracı daha gönderildi.
4
Bolu Belediyesi ayrıca yangın için yeşil alanların sulanmasında kullanılan 2 tankerini de yangın bölgesine gönderdi. Görülmemiş bir seferberliğin yaşandığı yangın için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden de 2 araç gönderildi.
5
Kızılay ekipleri de evleri yanan aileye yardım için köye geldi. Ak Parti Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, Ak Parti Bolu İl Başkanı Ali Ercoşkun ile Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk'de köye gelerek incemelerde bulundu.
6
Yangında Mustafa Karaçam'a ait ev, ahır ve samanlık kül olurken ahırda bulunan 4 dana da telef oldu.
7
Camiden çıkıp eve gelirken samanlıktan alevlerin yükseldiğini gördüğünü belirten Mehmet Çetinkaya, "Hemen komşuma haber verdim ve evden çıkarttık. Sonra itfaiyeyi aradık haber verdik. Ev kül olup yandı" dedi.
8
9

YORUMLAR
500

Son Dakika Yıldırım Düştü: Ev, Ahır ve Samanlık Kül Oldu - Son Dakika


Advertisement