Yıllar Geçse de Hafızalardan Silinmeyen 8 Skandal Olay - Son Dakika

Yıllar Geçse de Hafızalardan Silinmeyen 8 Skandal Olay

21.05.2017 13:29

Gösteri dünyasının ünlülerinin hayatları herkesin ilgi odağında... Ve bazen öyle olaylar yaşanıyor ki, olup biteni tanımlamak için "skandal" kelimesinden daha uygun bir başka kelime bulunamıyor. Bu yaşananların bazıları yıllar sonra bile efsane gibi konuşulurken bazıları da zaman geçtikçe etkisini kaybediyor. İşte son 20 yılda Türkiye'de ve dünyada magazin dünyasına damgasını vuran skandallar.

1
Kadir İnanır ve Buket Saygı
Kadir İnanır ve Buket Saygı

Takvimler 2000'lerin başını gösteriyordu.. Türk sinemasının efsane aktörlerinden Kadir İnanır, TV'de ilgiyle izlenen bir dizide başrol oynuyordu. Derman Bey adlı bu dizide İnanır'a aralarında Buket Saygı'nın da bulunduğu genç kuşak mankenler eşlik ediyordu.

2

Başlarda her şey yolunda gidiyordu.Ta ki Saygı'nın "Kadir İnanır beni cep telefonu mesajlarıyla taciz etti" iddiasına kadar.

3

Olayın ortaya çıkmasından sonra İnanır, mesajların taciz içermediğini tam tersine oyuncularını motive etmek için gönderildiğini ileri sürdü.

4

Bu sırada olaya Buket Saygı'nın o dönemdeki sevgilisi olan şarkıcı Çelik Erişçi de karıştı. İnanır, Erişçi'nin kendisine küfür ettiğini ileri sürünce zaten mahkemelik olan "motivasyon mesajı" davası daha da içinden çıkılmaz bir hal aldı.

5

Bu arada dava sırasında çok tartışılan bir olay daha yaşandı. İnanır'ın avukatı, Buket Saygı'nın defilede çekilen fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sundu. Avukat "Saygı, Türk aile yapısına uygun olmayan giysiler giyiyor" deyince 'motivasyon davası' iyice cadı kazanına döndü.

6

Daha sonra bir başka ilginç iddia geldi yine İnanır'ın avukatından: "Taciz iddialarından sonra Buket Saygı'nın mankenlik işleri açıldı. İnanır adını kullanarak kazanç elde etmeye çalışıyor." Tüm bu tartışmalar ve iddialar da olay daha fazla büyüdü.

7

Elbette avukatın öne sürdüğü bu tezlere Buket Saygı'nın manken arkadaşları tepki gösterdi: "Biz kendimizi değil kıyafetleri sergiliyoruz. " Motivasyon davası tam 6 yıl sürdü ve sonuca bağlandı. Dava sonucunda İnanır 150 bin liralık tazminat ödemeye mahkum edildi.

8
Helin Avşar
Helin Avşar

Helin Avşar'ın adı "tuvalette aşk" skandalına karıştı. Bir çorbacının tuvaletinde seviştiği iddia edilmiş, görgü tanıkları Berna Arıcı ve Sibel Gökçe, içeriden gelen seslerin gerçek bir sevişme sesi olduğunu söylemişti.

9

Olayın kahramanı Helin Avşar ise olayın tamamen hayal ürünü olduğunu söylemiş ve iddiada bulunanları mahkemeye vermişti.

10
Tamer Karadağlı
Tamer Karadağlı
Aktör Tamer Karadağlı kuzeniyle kaldığı bir otel odasında birlikte oldukları genç kadın tarafından tuzağa düşürülmüştü.

11

Burcu Mercan adlı kadın, yatak sahnelerini kameraya çektiği Abbas ve Tamer Karadağlı'ya Şantaj yapıp 150 bin dolar istemişti. Karadağlı, olayı doğrulayıp, 'Keşke böyle şeyler yaşanmasaydı' demişti.

12
Erdal Acar
Erdal Acar

Bir dönem hızlı hayatıyla çok konuşulan Erdal Acar, Emel Yıldırım ile ilişkisi sürdüğü sırada çapkınlıktan da vazgeçmiyordu. Acar, bir gece Deniz Akkaya ile gittiği mekandan ayrılırken gazetecilerin görüntü almasını engellemek için korumaları aracının çevresini böyle sarmıştı. Acar'ın konuşulan kaçamakları bununla da bitmedi. Bir başka gece de Acar'ın birlikte eğlendiği Ayşe Hatun Önal, gittikleri mekandan çıkarken tanınmamak için kar maskesi takmıştı.

13
Yüksel Ak - Şenol İpek- Çağla Şikel
Yüksel Ak - Şenol İpek- Çağla Şikel
Çağla Şıkel, bir defile için gittiği Antalya'da manken Yüksel Ak'ın o sırada evli olduğu Şenol İpek'in telefonuna "Tostumu yedim bekliyorum" yazan bir mesaj atınca ortalık da birbirine girdi. Ak ve İpek'in evliliği çatırdamaya başladı. Olay magazin gündeminde uzun süre yer aldı.

14

Çağla Şıkel'in adı bir başka skandala da karıştı. Üstelik bu kez onunla birlikte iki manken arkadaşının da adı geçiyordu. Her şey, Çagla Şıkel, Yeşim Palandüz ve Sennur Şafak'ın Akmerkez Residance'taki bir dairede, üç işadamına özel bir defile yapmasıyla başladı.

15

Defileyi düzenleyenler ve mankenler önce olayı inkar edip sonra kabullenince skandalın boyutları daha da büyüdü. Sonunda manken ajansı sahibi ve eski Avrupa Güzeli Neşe Erberk bir açıklama yaptı: "Ortada hiçbir gariplik yok. Bu tür defileler yıllardır yapılan, standart, ticari bir olaydır."

16
Erkan Petekkaya
Erkan Petekkaya

Oyuncu Erkan Petekkaya, daha önce Kaya Çilingiroğlu'yla da ‘minder güreşi' yaparken kameralara yakalanan Sinem Erülgen'la gece vakti Emirgan iskelesinde görüntülendi.

17

Flaşlar patladığında ‘suça teşebbüs' halindeydi. Petekkaya, iş öpüşme safhasında kaldığı için mi yoksa çocuğunun annesi olan eşine mahcup olacağı için mi bilinmez, çok sinirlenmiş ve gazetecilere saldırmıştı.

18
Hande Ataizi
Hande Ataizi

Hande Ataizi, 1999 yılında Bodrum'da gece kulubünde alkolü fazla kaçırıp, mekanın tuvalet penceresinden çıkmaya çalışmıştı. Burnundan estetik operasyon geçirdiği için fotoğraflarının çekilmesini istemediğinden böyle bir yöntem izleyen Ataizi tuvalet penceresine sıkışmıştı.

19

Ünlü oyuncu daha sonra da kızdığı bir paparazziye şemsiyeyle vurarak gündeme oturmuştu.

20
Sevda Demiel
Sevda Demiel

Hande Ataizi bir başka skandalın ise kurbanı oldu... O skandalın kahramanı ise Sevda Demirel idi.

21

Hande Ataizi ve Cem Davran'ın sunduğu TV programında "Ne dedin sen" diyerek Ataizi'ni tokatlaması yıllarca unutulmadı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Yıllar Geçse de Hafızalardan Silinmeyen 8 Skandal Olay - Son Dakika


Advertisement