Yıllar güzelliğine güzellik katmış! Kapıcılar Kralı'nın kızıl yıldızı bakın ne halde - Son Dakika

Yıllar güzelliğine güzellik katmış! Kapıcılar Kralı'nın kızıl yıldızı bakın ne halde

16.10.2020 12:11

70'li yılların beğenilen yüzleri arasında yer alan ve Kemal Sunal'ın başrol oynadığı Kapıcılar Kralı'nda Mahir'in ortağı rolünde olan Sevda Ferdağ'ın son hali sevenleri tarafından merak ediliyor. İşte kızıl güzelin şimdiki hali.

1
Yeşilçam'ın güzel oyuncularının sinemaseverler için yeri bir başka. Kimisi başrolde kimi ise yan karakter olarak yer aldıkları filmleri unutulmaz yaptı. Onlardan biri de Kapıcılar Kralı'nda Mahir'in işbirlikçi kızıl güzeli Sevda Ferdağ.

2
Kapıcılar Kralı'nın kızıl güzeli Sevda Ferdağ'ın, son halini görenler oyuncuya hayran kalıyor.
3
Güzelliğiyle 70'li yılların aranan yüzü olan Sevda Ferdağ'ın son hali görenleri hayrete düşürdü. Asıl adı Lütfiye Dumrul olan ve şimdilerde 76 yaşında olan güzel yıldız, o yıllarda erkeklerin yoğun ilgisi ile karşı karşıyaydı.

4
1958 yılında oynadığı ilk filmi 'O Günden Sonra'nın gösterime girdiği sıralar; adı, evli bir futbolcu ile aşk dedikodularına karışınca, Sevda Ferdağ, annesi tarafından Almanya'ya ablasının yanına gönderildi. 1963 yılında, ablasının ısrarlarıyla tekrar sinemada oynamak üzere İstanbul'a döndü.
5
Asıl adı Lütfiye Dumrul
Asıl adı Lütfiye Dumrul
Ferdağ'a, 1963 yapımı 'Azrailin Habercisi' filminde oynayıp, izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayınca, arka arkaya film teklifi yağmaya başladı. 'Lütfiye Dumrul' olan ismini, 'Sevda Ferdağ' olarak bu dönem değiştirdi.
6
Oyunculuk hayatı boyunca Müşfik Kenter, Tarık Akan ve Kemal Sunal gibi büyük isimlerle oynama şansı yakalayan Ferdağ, seksenli yılların sonlarında modacılık da yaptı fakat pek uzun sürmedi.
7
1990'larda Gizli Yüz ve Ağır Roman gibi sinema filmlerinde, 2000'lerde ise Aşkın Dağlarda Gezer, Berivan ve Yaprak Dökümü gibi televizyon dizilerinde rol aldı başarılı oyuncu.
8
Son olarak 2011 yılında Kenan Ece, Melih Ekener, Müşfik Kenter ile birlikte "Bul Beni" adlı sinema filminde oynayan Ferdağ yakın bir zamanda yeni bir projede olacağının ipuçlarını vermişti ancak usta oyuncudan ses çıkmadı.
9
2018'de ciddi bir omurga ameliyatı geçiren 77 yaşındaki Türk sinemasının efsane oyuncularından Sevda Ferdağ'ın son hali ise hayranlık uyandırıyor. Takipçileri usta oyuncuya övgü dolu mesajlar yağdırıyor ve onu bir an önce ekranda görmek istediklerini dile getiriyor.
10
Seninle Son Defa adlı filminde rol arkadaşı Tarık Akan'ın ölümüyle ilgili ilginç bir anısını anlatan Ferdağ, Akan'ın rüyasına girdiğini ve "Korkma kız cennetteyim" dediğini söyledi.

11
Sizce de yıllar güzelliğine güzellik katmamış mı?
12
13

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Yıllar güzelliğine güzellik katmış! Kapıcılar Kralı'nın kızıl yıldızı bakın ne halde - Son Dakika


Advertisement