Yıllar Sonra Aynı Yerde Aynı Pozu Veren 14 Kişi - Son Dakika

Yıllar Sonra Aynı Yerde Aynı Pozu Veren 14 Kişi

11.11.2016 09:39

1
Chris Porsz yıllar önce çektiği pozları yeniden canlandırdığı çalışmasını "Reunions" ismiyle kitaplaştırdı ve kahramanlarının

hikayesini yazdı. İşte o kahramanlardan bazıları ve yılların etkisi...

2
Chris Porsz bu fotoğrafa "trenyolu öpücüğü" ismini vermiş. 22 yaşında Essex'te çalışan bir öğretmen olan Tony Wilmot, 21 yaşında memur olarak çalışan Sally'ye veda öpücüğü vermişti.

1980 yılındaki ilk fotoğraftan 1 yıl sonra evlenmişler. Peterborough Garında 2009 Aralık ayında geçmişi canlandıran çift artık evli ve iki çocuk sahibi. Wilmotlar şimdilerde Lichfield'da yaşıyor ve okul müdürü olarak hayatlarına devam ediyorlar.

3
Perdenin arkasındakiler 7 yaşındaki Şehnaz Begüm, ikizi Roksan ve 9 yaşındaki ablaları Itrat. 1980 yılında, Cromwell caddesindeki evlerinden, meraklı ama çekingen bakışlarıyla olan biteni izliyorlar.

4
Şehnaz bir kız annesi. Boşanmış. İkinci evliliğini yaşayan ve 5 çocuk sahibi ikiz kardeşiyle birlikte yaşlı ve engelli insanların bakımıyla ilgileniyorlar. Itrat ise postanede çalışıyor. 6 çocuk annesi, evli. Aynı muhitte yaşamaya devam ediyorlar.

5
1985 yılında Peterborough katedralinin önünde poz veren, punk tutkunu Dog ve Tina çifti objektife takıldığında henüz yirmili yaşlarında gençliğin tadını çıkarıyorlardı.

6
1990 yılında şehirden ayrıldılar. Evlendiler. İkizleri oldu ama şimdi ayrılar. Tina artık Dorset kasabasında dokuma işleriyle uğraşıp atölyeler verirken, Dog da Güney Galler de bahçıvanlıkla uğraşıyor.

7
15 yaş civarındaki 5 kafadar talebe, 1980 yılında öğle arasında atari oynamak için plakçıya koşuyorlar. Bir sene sonra okul kapanıyor ve farklı okullara gönderiliyorlar.

8
2016 Haziran ayında tekrar buluşan beşli artık 50'li yaşlarındalar. Şimdi hepsi evli ve çocuklu. Soldan sağa sırasıyla taşımacılık, elektrik teknisyenliği, vakıf işleri, mağaza müdürlüğü ve hafriyat işleriyle meşguller. Hâlâ görüşüyorlar.

9
Mike Ross ismi şu sıralarda Suits dizisinin baş kahramanı olarak hafızalarda ama 1980 yılında, Peterborough sokakları için terkedilmiş bir otobüste yaşayan bir İskoçtan başkası değildi.

10
Nobby lakabıyla bilinen Ross evi yandıktan sonra 10 sene sokaklarda, korkunç şartlarda yaşamaya devam etmiş, sonrasında ise barınma evine gitmiş. Mahalleli onu göremeyince öldüğünü düşünse de kendini kurtararak öğretmen olmuş.

11
11 yaşındaki Anna ve 13 yaşındaki Emma kardeşler alışveriş yapan annelerini beklerken sıkıntıdan ciklet patlatıyorlar.

12
2012 yılında yapılan canlandırmaya bakılırsa sakızlarla eskisi kadar içli dışlı değiller. Anna bir eczanede, Emma ise bir alışveriş kanalında çalışıyor. İkisi de evli ve civarda yaşamaya devam ediyorlar.

13
İflah olmaz bir motosiklet tutkunu olan ve sürekli bacağını kırdığı için Metal Mickey olarak nam salan Steve Osborn, ayağı alçıdayken bile gösterilere devam etmiş.

14
Şimdilerde ise eksilen mor saçlarını biçimsiz sakalıyla zar zor tamamlayabiliyor. Yine de deli dolu yaşamaya devam ediyor. Karın kaslarının ve ince gövdesinin yerinde ise şişkin bir işkembe var. Koltuk değnekleriyle yürüyebiliyor. 4 oğlu ve konserlerde kullandığı bir gitarı var. Engelli motosikletçiler derneği için para topluyor.

15
1983 yılında, henüz 5 yaşında bir çocuk Layla Gordon. Ana okulunda devletin sağladığı sütünü içerken kadraja giriyor. Aradan yıllar geçmesine rağmen yine Peterborough'da yaşamaya devam ediyor.

16
Layla mutlu bir evliliğe sahip, iki çocuk sahibi bir anne. Ev hanımı, çalışmıyor. Sütü hâlâ çok seviyor ama eskisi gibi bedava olmamasından yakınıyor.

17
Okul arkadaşları Martin Coulson ve Andy Randall dersi kırıp büfeden aldığı patates kızartmalarını gizli saklı da olsa afiyetle mideye indiriyor.

18
İkili şimdilerde evli ve çocuklu. Martin bir perakende firmasının depo müdürü, Andy ise telematik mühendisliği yapıyor. Büfenin yerinde ise süpermarket var.

19
Cep telefonunun icad edilmediği 1981 sonbaharında, üç okul arkadaşı John Morris, Paul Barnard ve Andrew Pollard cadde üzerindeki ankesörlü telefonu kullanmak için sıra bekliyor.

20
2016 Mayıs ayında ise o telefonun yerine bir bankamatik var, üç kafadarın yüzlerinde ise yaşlılık çizgileri var. 32 yıl sonra bir araya gelen üçlüden John tesisatçılık, Andrew ise cam temizliğiyle uğraşıyor. Paul ise motor sporlarında yarışan bir firma sayesinde dünyayı geziyor.

21
22
23
24
25
Sandra Burford 1980 kışında, kürk eldivenleri ve mantosuyla düşünceli bir şekilde kuaföre giderken fotoğraflanmış.

26
2016 yılına gelinmesine rağmen kuaför yerinde duruyor. Sahipleri el değiştirmiş ama civarda yaşayan Sandra Burford yine kürkünü giyerek uğramaya devam ediyor. Bir kızı, üç torunu var ve dul.

27
1986 yılında Peterborough sokaklarında flüt çalarak geçimini sağlayan Neil için yıllar pek iyi şeyler getirmemiş.

28
40 yıl sonra, kışın ayazı ve alkolün etkisiyle zencifre kırmızısına dönen mutsuz yüzüyle Neil, bir evsiz ve dilenci olarak sokaklarda savrulmaya devam ediyor. Flüdünün akıbetini bilen yok.

Son Dakika Yıllar Sonra Aynı Yerde Aynı Pozu Veren 14 Kişi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi Serel Yereli, Londra sokaklarında iç çamaşırsız dolaştı Yeşim Ceren Bozoğlu'nun sere serpe verdiği tatil pozları olay oldu Yıllar sonra ortaya çıktı! Aşk-ı Memnu'nun 'Beşir'i Baran Akbulut tanınmaz halde Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık
Advertisement