Son Dakika Haberleri: Yıllardır Ağaç Evlerde İzole Yaşayan Son İlkel Kabile: Korowai'ler

Yıllardır Ağaç Evlerde İzole Yaşayan Son İlkel Kabile: Korowai'ler

12 ay önce

Endonezya ormanlarında, dış dünya ile bağlantıları olmayan yaklaşık 3000 nüfusa sahip Korowai kabilesi ormanlarda ağaç üzerinde kurdukları evlerde yaşıyorlar...

1
Endonezya'nın Papua eyaletinde yağmur ormanının derinliklerinde yaşayan ilkel kabilelerden biri olan Korowailer...
2
"Hala taş devrinde gibiler. Üzerlerinde giysi yok. Ağaçların tepesinde yaşıyorlar. Yaprak yiyor ve vahşi hayvanları avlayarak besleniyorlar."
3
Ağaç tepelerinde yaşamalarının sebebi sellerden ve zararlı canlılardan korunmak olan kabile üyelerine bu şekilde düşmanları da erişemiyor.
4
1970'lerde Johannes Veldhuizen ve Henk Venema adlı iki Hollandalının başını çektiği bir misyoner grubu, ilk kez Korowai kabilesiyle iletişime geçmişti.
5
Korowai, bilinen son yamyam kabile olduğuna ilişkin haberlerin çıkmasının ardından "üne kavuşmuştu."
6
Ancak bazı antrepologlara göre bu turizm endüstrisinin ortaya attığı asılsız iddalardan biri.
7
Endonezya'nın Batı Papua bölgesinde yaşayan Korowailer, antropolog Peter Van Arsdale ile ilk karşılaşmalarının ardından 40 yıl geçmesine rağmen izole yaşamaya devam ediyor.
8
Selden ve olası tehlikelerden korunmak için evlerini 50 metre uzunluğundaki demir ağaçlarının üzerine inşa ediyor; kille sıvadıkları palmiye yaprakları ve ağaç kabuklarını da çatı yapımında kullanıyorlar.
9
Evin inşasında tüm aile üyeleri çalışıyor, taşınma esnasında ise evcil hayvanlar dahil olmak üzere herkes devasa merdiveni tırmanarak yuvaya kavuşuyor. Korowai kabilesi ilk olarak 2010 yılında nüfus sayımına dahil edildi. Yetkililer, sayımda 2 bin 868 kabile üyesine ulaşıldığını belirtti.Diğer Galeriler

Kredi Ödemekten Bunalan Adam, Hayalindeki Evi İnşa Etti Göçmen Olarak Geldiği Ülkede Şimdi Paraya Para Demiyor Aylar Sonra Yatağın Altındaki Bölmeyi Açtı, Gördüğü Manzara Karşısında Şaşkına Döndü Türkiye'nin Uçak Düşüren ilk Pilotu Vecihi Hürkuş'un Hayat Hikayesi iPhone ve Samsung Fiyatlarına Zam! İşte Güncel Fiyatları