Yıllardır Saçlarını Kesmiyor, 2 Metreyi Geçti - Son Dakika

Yıllardır Saçlarını Kesmiyor, 2 Metreyi Geçti

20.03.2017 11:19

1
Bu kadar uzun saç sadece masallarda olur sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Litvanya'da yaşayan Rus Aliia Nasyrova, 2 metreyi aşkın uzunluktaki saçlarıyla gerçek bir Rapunzel.

2
Nasyrova'nın; sanki ayrı bir kişiymiş gibi "Aileden biri" diye tanımladığı saçlarının uzunluğu tamı tamına 2 metre 86 santim.

3
Nasyrova'nın boyundan bile daha uzun saçlarının bakımı biraz zahmetli. Yıkamak, taramak ve kurutmak tam olarak bir gün gerektiriyor.

4
27 yaşındaki Nasyrova'nın kocası Ivan Balaban da karısının uzun saçlarıyla gurur duyduğunu söylüyor. Balaban'a göre, karısının bu kadar uzun saçlarını kestirmek istememesi güzel bir durum.

5
Rusya'nın Samara kentinde doğan ama şu anda Litvanya'da yaşayan Aliia Nasyrova'nın saçlarının dikkate değer bir ağırlığı da var.

6
Aliia Nasyrova'nın kocası Ivan Balaban, karısının uzun saçlarının zarar görmemesi için elinden geleni yapıyor. Özellikle de gece yattıkları zaman neler yaşadığını şöyle anlattı Balaban: "O uzun saçlara zarar vermemek ve yatakta yer açmak için neredeyse duvara sarılarak yatıyorum."

7
Öyle ki çift, tatil planlarını bile Nasyrova'nın saçlarının bakımını göz önüne alarak yapıyormuş.

8
Aliia Nasyrova'nın saçlarını bu kadar uzatmaya karar vermesinde küçükken dinlediği Rapunzel masalının etkisi olmuş. Uzun saçlarını merdiven gibi kullanarak kapatıldığı kuleden kazan bu masal karakteri genç kadının hayatını böylesine etkilemiş.

9
Nasyrova "Saçlarımı uzatmaya küçükken başladım. Çünkü uzun saçı çok seviyordum. Ayrıca peri masallarındaki uzun saçlı karakterler beni her zaman çok etkiledi" diye anlatıyor.

10
Nasyrova'nın uzun saçlarını herkes Instagram sayfasında paylaştığı pozları sayesinde tanıdı. Ondan sonra da kısa zamanda bir sosyal medya ünlüsüne dönüştü.

11
Aliia Nasyrova bazı insanların kendisine saçlarını kestirip satmasını önerdiğini belirterek "Ben bunlara hiçbir cevap vermiyorum" diyor.

12
Küçükken uzun saçları yüzünden kötü şakalara maruz kaldığını da anlatan Nasyrova, "Bir keresinde tiyatroya gittiğimde birileri saçlarıma sakız attı. İşte o korkunç bir durumdu. Çünkü sakızdan kurtulmak için saçımın bir bölümünü kesmek zorunda kaldım" diye konuşuyor.

13
Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmek gibi bir düşüncesi olmadığını söyleyen Nasyrova "Sanırım saçlarının uzunluğu beş metre olan bir kadın zaten bu rekorun sahibi. Ama Litvanya'daki en uzun saçlı kadın olduğumu düşünüyorum" diyor.

14
15
16
17

Son Dakika Yıllardır Saçlarını Kesmiyor, 2 Metreyi Geçti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor