Yıllardır sağlıklı diye içiyoruz ama her damlasından kanser akıyor! - Son Dakika

Yıllardır sağlıklı diye içiyoruz ama her damlasından kanser akıyor!

15.02.2020 08:13

Amerikalı biyokimyacı T.Colin Campbell, sütün içerisinde bulunan kazein maddesinin, kanserojen olduğunu belirterek sütün, tüketmekte olduğumuz en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyledi.

1
Amerikalı biyokimyacı T.Colin Campbell, Çin Tıp Akademisi, Cornell Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmayla, tüm ezberleri bozdu.
2
Araştırmasıyla, süt ticaretiyle uğraşanlar tarafından tepki çeken Campbell, "Kazein bugüne kadar kanserle ilişkisi en kuvvetli olan maddelerden biri" diyerek, 'kazein'in vücutta çok yavaş parçalandığına ve parçalanırken vücudun belirli yerlerine zarar verdiğini belirtti.

3
Araştırmanın çarpıcı sonuçlarından biri de, sütteki kalsiyumun kemiklerimize iyi gelmediği, aksine kemik erimesine sebep olduğu... Kazein, bir inek sütünün yaklaşık yüzde 90'ını oluşturur ve bu hayvansal protein, vücudumuzda çok fazla asit üretimine sebep olur, bu da zaman geçtikçe kemikleri eritir.

4
Sütün, tükettiğimiz en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyleyen Campbell, araştırma sona erdiğinde, sütün içerisinde bulunan 'kazein'in, ciddi bir kanserojen madde olduğunu kanıtladı.
5
Kazeinin parçalanmasından "casomorphin" denen madde açığa çıkar ve beyne etki eder. Bu da süt ve süt ürünlerine bağlılığı artırır. 'Casomorphin' denen bu madde, kana karıştığında vücutta eroin etkisi yaratır ve bu da ciddi süt bağımlılıklarına sebep olur.
6
Mide rahatsızlıkları ve sindirim problemlerine sebep olduğu açıklanan süt, kaşıntı ve sivilce oluşumunu da tetikliyor.

YORUMLAR (30)
  • AHmet: Aşırı saçma bir yaklaşım. Korbondioksit insan bedenine zarar verir ve hatta zehirlenerek ölmeye sebep olur ve insanın her nefesinin yarısı karbondioksitten oluşur... O zaman nefes almayı bırakıyoruz. Haydin bakalım... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • MURAT: Ve inne lekum fîl en’âmi le ibreh(ibreten), nuskîkum mimmâ fî butûnihî min beyni fersin ve demin lebenen hâlisen sâigan liş şâribîn(şâribîne). Şüphesiz (sağmal) hayvanlarda da sizin için bir ibret vardır. Onların karınlarındaki fışkı ile kan arasından (süzülen) içenlere halis ve içimi kolay süt içiriyoruz.(NAHL SURESİ AYET 66) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Yıllardır sağlıklı diye içiyoruz ama her damlasından kanser akıyor! - Son Dakika


Advertisement