Yıllardır sağlıklı diye içiyoruz ama her damlasından kanser akıyor! - Son Dakika

Yıllardır sağlıklı diye içiyoruz ama her damlasından kanser akıyor!

27.10.2019 09:16

Amerikalı biyokimyacı Dr.T.Colin Campbell, sütün içerisinde bulunan kazein maddesinin, kanserojen olduğunu belirterek, sütün, tüketmekte olduğumuz en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyledi.

1
Araştırması, süt ticaretiyle uğraşanlar tarafından tepki çeken Campbell, "Kazein bugüne kadar kanserle ilişkisi en kuvvetli olan maddelerden biri" diyerek, 'kazein'in vücutta çok yavaş parçalandığına ve parçalanırken vücudun belirli yerlerine zarar verdiğini belirtti.

2
Araştırmanın çarpıcı sonuçlarından biri de, sütteki kalsiyum kemiklerimize iyi gelmediği, aksine kemik erimesine sebep olduğuydu. Kazein, bir inek sütünün yaklaşık yüzde 90'ını oluşturur ve bu hayvansal protein, vücudumuzda çok fazla asit üretimine sebep olur ve bu da zaman geçtikçe kemikleri eritir.

3
Sütün tükettiğimiz en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyleyen Campbell, araştırma sona erdiğinde, sütün içerisinde bulunan 'kazein'in, ciddi bir kanserojen madde olduğunu kanıtladı.

4
Kazeinin parçalanmasından "casomorphin" denen madde açığa çıkar ve beyne etki eder. Bu da süt ve süt ürünlerine bağlılığı artırır. 'Casomorphin' denen bu madde, kana karıştığında vücutta eroin etkisi yaratır ve bu da ciddi süt bağımlılıklarına sebep olur.

5
Mide rahatsızlıkları ve sindirim problemlerine de sebep olduğu açıklanan sütün, kaşıntı ve sivilce oluşumunu da tetiklediği belirtildi.
6
Amerikalı biyokimyacı Dr.T.Colin Campbell, Çin Tıp Akademisi, Cornell Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmayla, tüm ezberleri bozdu.

Son Dakika Yıllardır sağlıklı diye içiyoruz ama her damlasından kanser akıyor! - Son Dakika


YORUMLAR (19)
  • yunus: her türlü gıdayı açık olandan almak şart paketlenmiş her gıda sıkıntılı sütü bile taze den almak kendin pişirmek daha dogal Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Y,H,M: HASANIN SÖYLEDİKLERİ DOĞRU BEN KARPUZU ÇOK SEVERDİM BU SENE 2 SEFER KARPUZ YEDİM NE TADI VAR NE TUZU HERŞEY HORMONLU CUMARTESİ GÜNÜ PAZARDA PATLICAN GÖRDÜM 50 SANTIM VAR BU NASIL BİRŞEY MISIR ALIYORUZ ŞEKER ONDAN DAHA TATSIZ NEREDE ESKİ LEZZETLER Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor