Yırtık Çorapla Hayata Kulaç - Son Dakika

Yırtık Çorapla Hayata Kulaç

24.09.2009 14:25

1
Giresun'da etkili olan yağış nedeniyle Bulancak Durağı mevkisinden denize dökülen Tabak Deresi'nin taşması sonucu trafikte aksamalar yaşandı. Aşırı yağış, bölgedeki balıkçı hali esnafını da olumsuz etkiledi.Yörede dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden yağış nedeniyle kent merkezinde Bulancak Durağı mevkisinden denize dökülen Tabak Deresi'nin taşması sonucu trafikte aksamalar yaşandı. Trafik ve belediye ekipleri bölgede önlem aldı.
2
Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karabıçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temmuz ayında üst üste yaşanan sel afetinden dolayı Tabak Deresi'nin üstünün açılması sonucu, bu etkili yağışın çevreye hasar vermesinin önlendiğini ifade ederek, "Burası selde riskli bir bölge. Sel baskınına karşı gerekli önlemleri aldık. Başka bir yerde bir sorun yok. Herhangi bir ev ve iş yerini su basmadı" dedi.
3
Esnaf Hicabi Karyağdı ise yetkililerden derenin ıslah edilmesi ve üzerinin kapatılması isteyerek, "Temmuz ayında iş yerim sular altında kaldı.Yaklaşık 20 bin lira zararım var. Yine aynı tehlikeyle karşı karşıyayım.Milletvekilleri ve kenti yönetenler bu konuda birbirlerine bir şeyler söyleyeceğine, soruna çözüm üretsinler" diye konuştu.
4
Balık halindeki tezgahının sular altında kaldığını ifade eden Muhsin Demirci de her yağışta aynı sorunu yaşadığını belirterek, "Sorunumuza vaatlerle değil çözüm üretilerek çare bulunsun. Bu mağduriyetimize artık son verilsin" dedi.
5
ADACIKTA MAHSUR KALAN İKİ KARDEŞ KURTARILDI

Giresun'un Tirebolu ilçesinde, aşırı yağış nedeniyle Harşit Çayı'nda su seviyesinin yükselmesi sonucu dere üzerindeki adacıkta mahsur kalan avcı 2 kardeş, sivil savunma ve AKUT ekiplerince kurtarıldı.

6
Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde, ilçenin Örenkaya köyünde, av köpeğiyle bıldırcın avına çıkan Özgür ve Mehmet Durmuş kardeşler, aşırı yağış nedeniyle su seviyesinin yükselmesi sonucu, Harşit Çayı'nda yer alan ve üzerinde durdukları adacıkta mahsur kaldı.
7
Durmuş kardeşlerin cep telefonu ile jandarmaya haber vermesi üzerine olay yerine gelen İl Sivil Savunma Müdürlüğü ve AKUT Giresun birimi ekipleri, yaklaşık 30 dakika süren çalışmanın ardından, Özgür ve Mehmet Durmuş'u kıyıya çıkardı.İl Sivil Savunma Müdürü Mahmut Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Durmuş kardeşlerin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.
8
Giresun'da Harşit Çayı'nda bir adacıkta mahsur kalınca kurtarılan avcıların Özgür Durmuş (30) ile kardeşi Mehmet Baki Durmuş (19) oldukları öğrenildi.
9
HOPA YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Yoğun yağış Artvin'de de etkili oldu. Yağış nedeniyle Hopa-Borçka yolu ulaşıma kapandı. Öğleden sonra etkisini artıran yağış nedeniyle Kameni Deresi taştı. Dere taşması sonucunda da Hopa-Borçka karayolu ulaşıma kapandı. Bölgede yağış hala etkisini sürdürüyor.

10
ATATÜRK GRUP YOLUNDA TOPRAK KAYMASI-

Öte yandan, Görele ilçesinde de sağanak yağış nedeniyle Köprübaşı ve Aydınlar beldeleriyle, 23 köyün ulaşımını sağlayan Atatürk grup yolunda toprak kayması meydana geldiği bildirildi. Ulaşıma kapanan yolda, İl Özel İdaresi iş makineleriyle çalışma başlatıldı.

11
Görele Kaymakam Vekili Murat Eren, Atatürk grup yolunun dışındaki bazı grup ve köy yollarında da küçük çaplı heyelanlar meydana geldiğini belirterek, "Söz konusu yollarda kontrollü olarak ulaşım sağlanmaya başlamıştır. Meydana gelebilecek olası heyelanlara karşı ekiplerimiz hazır durumdadır" dedi.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Son Dakika Yırtık Çorapla Hayata Kulaç - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement