Yok böyle fedakarlık! Öğrencisinin bebeğini sırtına bağlayarak ders anlattı - Son Dakika

Yok böyle fedakarlık! Öğrencisinin bebeğini sırtına bağlayarak ders anlattı

05.10.2019 14:39

Amerika'da üniversite öğrencisi bebeğini derse götürmek zorunda kalınca çareyi hocası buldu. Koca yürekli hoca, bebeği sırtına bağladı ve ders anlattı. İşte düşünceli profesörün ilginç hikayesi...

1
Üniversiteler, eğitimlerini tamamlamak, yüksek lisans yapmak veya ilk defa üniversiteli olmak isteyen annelerle dolu. Ancak hem bebek sahibi olup hem de üniversite eğitimi almak hiç de kolay bir şey değil, özellikle bebeğiniz daha çok küçükse. ABD'nin Georgia eyaletinde bulunan Georgia Gwinnett College'da bu durumun çarpıcı bir örneği yaşandı.
2
Küçük bebeği olan anne her zaman olduğu gibi derse gitmeden önce bakıcısını aradı, ancak bakıcısı o gün gelemeyeceğini söyledi. Derhal başka bir bakıcı bulmaya çalışan genç kadın bunda başarılı olamayınca derse bebeğiyle birlikte gitmekten başka çaresi kalmadı. Neyse ki hocası Dr. Ramata Sissoko Cissé bu soruna çözüm bulmakta hiç zorlanmadı.
3
Hem öğrencisini hem bebeğini rahat ettirdi!
Hem öğrencisini hem bebeğini rahat ettirdi!
Öğrencisinin derse bebeğiyle gelmek zorunda olduğunu gören Profesör Cissé, bebeği annesinden aldı ve geleneksel bir yöntemle bir masa örtüsü kullanarak onu sırtına sardı. Dersi bu şekilde anlatan Cissé hem anneyi hem de bebeği rahat ettirmeyi başarı.
4
Güzel yürekli hocanın bu fotoğrafını kızı Anna Cissé sosyal medyada paylaştı
Güzel yürekli hocanın bu fotoğrafını kızı Anna Cissé sosyal medyada paylaştı
Dr. Ramata Sissoko Cissé'nin kızı Anna Cissé annesinin ders anlatırken çekilen fotoğrafını paylaşıp altına şu notu düştü: "Annem benim rol modelim. Öğrencisi ders öncesinde bakıcı bulamayınca benim gerçek bir Afrikalı anne olan annem, bebeği sırtına bağlayıp acıktığında mamasını vererek 3 saat boyunca ders anlatmış. Dünyayı en az çocukları kadar seven bir anne tarafından yetiştirildiğim için kendimi çok mutlu hissediyorum."
5
Dr. Ramata Sissoko Cissé'nin bu davranışı insanlar tarafından çok beğenildi
Dr. Ramata Sissoko Cissénin bu davranışı insanlar tarafından çok beğenildi
Hem ailesinin hem de öğrencilerinin böylesine anlayışlı ve düşünceli bir insana sahip oldukları için ne kadar şanslı oldukları vurgulandı. Bir kullanıcı Cissé'nin, zor bir anında öğrencisinin yardımına koşan, onunla empati yapabilen gerçek bir anne, gerçek bir kadın olduğunu ifade etti. Sadece bu da değil, öğrencileri de onun ayrıca ne kadar iyi bir öğretmen olduğunu anlattı, bir öğrencisi, "annen benim şimdiye kadar gördüğüm en iyi anatomi hocası" diye görüşlerini iletti.
6
Tek bir davranışıyla binlerce insana örnek oldu.
Tek bir davranışıyla binlerce insana örnek oldu.
Dr. Ramata Sissoko Cissé, tek bir davranışı ile öğrencilerinden sosyal medyada kendisini gören tüm insanlara örnek olmayı başardı. Sadece bu kadar da değildi, bu örnek davranışı sergileyen Profesör Cissé aynı zamanda Mali'deki öğrencilere destek olan Gourma-Himi isimli gönüllü organizasyonunun da başında bulunuyordu. Mali'deki yoksul öğrencilere eğitim imkanı sağlayabilmek için de çalışıyordu Dr. Ramata Sissoko Cissé. Bu güçlü kadını tebrik ve takdir ediyor, insanların hayatlarını güzelleştirmeye ve kolaylaştırmaya devam etmesini diliyoruz.

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Yok böyle fedakarlık! Öğrencisinin bebeğini sırtına bağlayarak ders anlattı - Son Dakika


Advertisement