Son Dakika Haberleri: Yok Böyle Hırsızlık

Yok Böyle Hırsızlık

9 yıl önce

1
15 Yıl Boyunca Bankada Unutulan 387 Bin Doları Böyle Çaldı. İstanbul'da 15 yıl önce ölen Levan Tsetskhladze'nin bankada unutulan 387 bin doları sahte vekaletle gelen bir kişi tarafından çekildi. Hırsızlık TMSF'nin hesapta hareket olmadığı için paraya el koyulabileceğini anlatan bir yazıyı Levan Tsetskhadze'nin kızına göndermesiyle ortaya çıktı.
2
Sahte vekaletle ödeme yapan banka memuresi Güldane Ö. polis tarafından gözaltına alındı ardından mahkeme tarafından denetimli serbestlik verilerek bırakıldı. Polis güvenlik kameralarından görüntüsünü ele geçirdiği parayı çeken kişiyi arıyor. Tarabya'daki bir banka şubesine gelen bir kişi elinde Levan Tsteskhladze'nin kendisine verdiği vekaleti göstererek hesapta bulunan 387 bin doları çekmek istediğini söyledi.
3
Çalışanlar, bankada hazırda bu kadar para bulunmadığını söyleyerek rezarvasyon yapıp ertesi gün gelmesini istedi. Ertesi gün gelen bu kişi banka memuresi Güldane Ö.'ye vekaleti gösterip hesapta bulunan tüm parayı çekerek bankadan ayrıldı. Hırsızlık Levan Tsteskhladze'nin kızı İrina Tsetskhladze'nin hesabın açıldığı Trabzon şubesine başvurmasıyla ortaya çıktı. Bankaya müracaat eden İrina Tsetskhladze "Babam 15 yıl önce öldü.
4
Bu paradan haberimiz yoktu. Çekmek istiyorum" dedi. Banka çalışanları hesabı kontrol ettiklerinde paranın iki gün önce vekaletle gelen bir kişi tarafından çekildiğini görünce soruşturma açıldı. Banka olayla ilgili hemen bir müfettiş görevlendirirdi. Vekaletteki imzanın sahte olduğunun belirlenmesi üzerine savcılığıda suç duyurusunda bulundu. İstanbul polisi olayla ilgili harekete geçerek işlemi yapan 5 yıllık banka memuresi Güldane Ö.'yü gözaltına aldı.
5
Güldane Ö.'nün paranın çekildiği günden bir gün sonra bir arkadaşının hesabına 74 bin Dolar yatırdığı bu paranın 30 bin dolarını çektiği gerisi bir ev almak için bir şirkete yatırdığı belirlendi. Güldane Ö. "Şahıs yabancı olduğu için sistemden ölüp ölmediğini göremiyorum. Bu nedenle vekaletle gelen adamdan şüphelenmeden parayı ödedim. Havale ettiğim parayı ise İngiltere'de bulunan dayım ev almam için göndermişti. Gelen adamı hiç tanımıyorum" dedi.
6
Mahkemeye çıkarılan Güldane Ö. tutuklanma talebiyle sevk edildiği mahkeme tarafından "denetimli serbestlik" verilerek bırakıldı. Güldane Ö.'nün oturduğu semt karakoluna her gün imza vereceği öğrenildi. Öte yandan polis bankadaki güvenlik kameralarını inceleyerek para çeken zanlının fotoğrafına ulaştı. Verdiği sahte vekalette T.A. ismini kullanan zanlının sahte kimlik kullandığı ortaya çıktı. Gerçek T.A. Mersin'de bulundu ve olayla bir ilgisinin bulunmadığı belirlendi.Haber Yayın Tarihi: 26.03.2011 01:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!