Yol Ortasındaki Ev Sonunda Yıkıldı - Son Dakika

Yol Ortasındaki Ev Sonunda Yıkıldı

8 yıl önce

1
Çin'in Zhejiang eyaletindeki Wenling şehrinde yeni inşa edilen çift şeritli bir yolun ortasında bulunan 4 katlı bina ülkede "Çivi ev" olarak simge haline gelmiş ve yaşlı çift evlerinin yıkımına izin vermemişti.
2
Yerel yönetimle yapılan pazarlıklar sonucu tarafların anlaştığı ve "Çivi evin" yıkıldığı bildirildi.
3
Çin medyasında yer alan haberde, Wenling şehrindeki tren istasyonu istikametinde inşa edilen yeni ana yolun üzerinde yer alan 4 katlı binanın sahibi 75 yaşındaki Luo Baogen ve karısının yerel yetkililer ile yaptığı görüşmelerin olumlu sonuçlandığı belirtildi.
4
Devletin teklif ettiği istimlak bedelinde bir değişme olmadığı ve yaklaşık 50 bin dolar para ve başka bir bölgede yeni

inşa edilen sitelerden iki daire karşılığı tarafların anlaştığı kaydedildi.

5
İlk olarak devletin kendilerine önerdiği istimlâk bedelini yeterli bulmayan ve evlerinden ayrılmayan yaşlı çift bir anda ülkenin gündemine oturmuştu.
6
"En sağlam çivi ev" olarak mikroblog sitelerinde paylaşılan ve simge haline gelen yıkım işlemlerine başlandığı ifade edildi.
7
Çin'de yeni değişen yasalarla devlet ile birey arasında yazılı anlaşma imzalamadan yıkım yapmak imkansız.
8
Evin yol ortasındaki halinden görüntüler...
9
10

Haber Yayın Tarihi: 03.12.2012 05:33 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asistan öğretmenden skandal! 2 öğrencisine uyuşturucu verip üçlü ilişkiye girdi Esra Erol'un yıllar önceki hali görenleri şoke etti! Efsane dizide figüranlık yapmış Tam paketi bir ev parası! İşte rende tasarımlı Apple Mac Pro ve özellikleri 'Doğal gaz faturası fazla geldi' diyenler dikkat! İşte süper tasarruf önerileri Hastanede kaptı, bir anda vücudunu yemeye başladı!