Yolsuzluk Operasyonunda 19 Aralık'ta Yaşananlar - Son Dakika

Yolsuzluk Operasyonunda 19 Aralık'ta Yaşananlar

17 Aralık'ta başlayan ve Türkiye'yi sarsan yolsuzluk operasyonunda bugün yaşananlar.

1
17 Aralık sabahı başlayan ve Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası gelişmeler baş döndürücü bir hızla devam ediyor. İşte dün saat 16:00'ya kadar başta operasyonla ilgili gelişmeler olmak üzere Türkiye'de yaşananlar…
2
Dün sabah saatlerinde 'Büyük Rüşvet' operasyonundan bir gün önce, İstanbul 18. Sulh Ceza Mahkemesi'nin gözaltına alınacak kişilerin malvarlıklarına tedbir konulmasına dair karar verdiği ortaya çıktı.
3
Sabaha karşı İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde de 3 şube müdürü görevden alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Emin Göktaş ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Halil İbrahim Güzel görevlerinden alındı.
4
Görevden alınan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu'nun yerine Foça İlçe Emniyet Müdürü Bahadır İçmeyiz, Mali Şube Müdürü Emin Göktaş'ın yerine Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Bora Köprü ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Halil Güzel'in yerine Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çankaya atandı.
5
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 28 kişi sağlık kontrolünden geçirildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık kontrolüne getirilen şüphelilerden 9'u serbest bırakıldı. Serbest bırakılan şahıslar, hastanenin arka kapısından çıkış yaptı.
6
'17 Aralık operasyonu' operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ali Ağaoğlu'nun da aralarında bulunduğu bir grup şüpheli, sağlık kontrolü için Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne hastaneye getirildi. Ağaoğlu, 3 gün önce gözaltına alınmasına rağmen hiç görüntülenmemişti.
7
İstanbul merkezli yapılan, bakan oğulları ve işadamlarının da aralarında bulunduğu yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında görev alan şube müdürlerin yanı sıra sorumlu emniyet müdür yardımcıları ve polislere de soruşturma açıldığı öğrenildi.
8
Ankara Emniyeti'nde 18 şube müdürünün görev yeri değişti. Yerleri değiştirilen şube müdürleri ile ilgili liste de ortaya çıktı.
9
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında konuştu.

Bozdağ, İstanbul merkezli operasyonunla ilgili, "Soruşturmanın gizliliğini ihlal eden savcı varsa savcılar, zabıt katipleriyle zabıt katipleri, adli kolluksa adli kolluk hakkında, Başbakan Yardımcısı olarak Adalet Komisyonu huzurunda suç duyurusunda bulunuyorum" dedi.

10
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda isminin geçtiğine ilişkin haberler ortaya çıkan AB Bakanı Egemen Bağış'tan "yanıt" gibi bir tweet geldi.

Bağış'ın paylaştığı tweet şöyle; "Kişi kendisini bildikten sonra, onu bilmeyenlerin söylediklerinin hiçbir önemi yoktur. İbn-î Sina"

11
Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten Savcılık yetkilileri, 4 Bakan hakkında 'gereğinin yapılması' için delil ve dökümanları Meclis'e gönderdiklerini belirttiler.
12
Yolsuzluk soruşturması kapsamında çocukları gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış hakkında yolsuzluk soruşturması kapsamında ele geçirilen deliller, dökümanlar Adalet Bakanlığı aracılığı ile TBMM'ye gönderildi.
13
Türkiye'yi sarsan 'Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'nda adı geçen 4 bakanın istifalarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sundukları iddia edildi.
14
İddialara göre, İçişleri Bakanı Muammer Güler, EkonomiBakanı Zafer Çağlayan, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar önceki gün görüştükleri Başbakan Erdoğan 'a, “İstifaya hazırız” dedi.
15
Dün İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı. Bir önceki gün de 2'si Çapkın'ın yardımcısı olmak üzere 11 şube müdürü görevden alınmıştı.

16
Çapkın'ın ilk açıklaması ''Biz devlet memuruyuz. Gelmemiz nasıl doğalsa gitmemiz de öyle doğal. Nasıl geldiysem öyle gidiyorum'' oldu.
17
Halkbank Genel Müdürü'nün evindeki ayakkabı kutularında bulunduğu iddia edilen 4,5 milyon dolara ilişkin haberler İzmir ve İstanbul'da protesto edildi.

18
Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı Gül ile gerçekleştirdiği haftalık görüşmesinin ardından oğlu operasyonda gözaltına alınan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile bir araya geldi.

19
Hüseyin Çapkın'ın görevden alınmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne, Aksaray Emniyet Müdürü Selami Altınok getirildi.
20
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde buluştu. Sürpriz ziyaret büyük merak uyandırdı.

Haber Yayın Tarihi: 19.12.2013 17:28

Son Dakika Yolsuzluk Operasyonunda 19 Aralık'ta Yaşananlar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Suya girdikleri an insanların cinsel organına saldırıyor! İlginç yaratığı görenlerin kanı çekiliyor Yıldız şarkıcı Mariah Carey ablasının iğrenç planını yıllar sonra itiraf etti: 12 yaşımda parayla cinsel ilişkiye zorladı Cinsel organına kadar dövme yaptıran çılgın fenomenin son paylaşımı olay oldu Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi