Son Dakika Haberleri: Görenler Fotoğraf Sanıyor! İşte, Young-Sung Kim'in Hiper Gerçeklilik Resimleri

Görenler Fotoğraf Sanıyor! İşte, Young-Sung Kim'in Hiper Gerçeklilik Resimleri

30 gün önce

Bir resmin fotoğrafla karıştırılamayacağını düşünenler oldukça yanılıyor! Kim, hiper gerçekçi resimleri ile dünyaya büyüleyici manzaralar sunuyor......

1
Hiper gerçekçilik akımının önemli temsilcilerinden bir olan Young-Sung Kim, akımın isminden de anlaşılacağı gibi resim sanatında bambaşka bir boyuta götürüyor bizi.
2
1973 yılında Seul, Güney Kore'de doğan sanatçı, çalışmalarında genelde su, balık, kurbağa ögelerini kullanıyor.
3
1997 yılında Hongik Üniversitesi'nde Resim Bölümü'nden mezun olan Kim, hem kendi başına hem de grup şeklinde birçok sergi için resim yaptı.
4
Bu gerçeğinin resimden ayırt edilemeyeceği resimlerini yaparken gerçek modellerini karşına koyuyor ve öyle çiziyor.
5
Peki, bu yaptığı resimler hangi kategoride değerlendiriliyor diye soruyorsanız, cevabı yağlı boya...
6
Henüz 36 yaşında olan Young-Sung Kim, ünü yavaşça tüm dünyaya yayılan resimlerini sosyal medyayı kullanarak tanıtıyor.
7
İnstagram, Twitter ve Facebook sayfalarında yaptığı tüm fotoğrafları koyan ünlü sanatçının Instagram'da yaklaşık 182 bin takipçisi bulunuyor.
8
Birçok ödül alan Kim, bu ödülleri genellikle kendi ülkesi Güney Kore'den alıyor.
9
Suya, kurbağa,balık ve böceğe olan bu ilgisinin tam olarak bilinmese de hem kültüründe çok önemli ögeler olması hem de şans simgeleri olmaları ile ilgili olabilir.
10
Dünyanın birçok yerinde kendi sergilerini açmak fırsatı yakalamış ayrıca birçok ünlü ressamla çalışma fırsatı yakalamıştır. Lonra, Hong Kong, New York, Seul gibi birçok şehrin de sanatseverlerinin gönlünü fethetti.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İzleyenleri Dehşete Düşüren Festival: Yüzlerini Şiş ve Kılıçla Delip Geçiyorlar Ateşli Model Kelly Brook, Ödül Gecesinde Sınırları Zorladı! Daha Önce Birlikte Olduklarını Duyan Şaşıp Kalıyor! İşte Ünlülerin Medyatik Aşkları Londra Moda Haftası'nda Düzenlenen İç Çamaşırı Defilesi, Ağızları Açık Bıraktı! Kardashian'ın, Olay Yaratan Dekolte Elbisesini Giyip Sokaklarda Gezdi