Görenler Fotoğraf Sanıyor! İşte, Young-Sung Kim'in Hiper Gerçeklilik Resimleri - Son Dakika

Görenler Fotoğraf Sanıyor! İşte, Young-Sung Kim'in Hiper Gerçeklilik Resimleri

22.01.2019 10:45

Bir resmin fotoğrafla karıştırılamayacağını düşünenler oldukça yanılıyor! Kim, hiper gerçekçi resimleri ile dünyaya büyüleyici manzaralar sunuyor......

1
Hiper gerçekçilik akımının önemli temsilcilerinden bir olan Young-Sung Kim, akımın isminden de anlaşılacağı gibi resim sanatında bambaşka bir boyuta götürüyor bizi.
2
1973 yılında Seul, Güney Kore'de doğan sanatçı, çalışmalarında genelde su, balık, kurbağa ögelerini kullanıyor.
3
1997 yılında Hongik Üniversitesi'nde Resim Bölümü'nden mezun olan Kim, hem kendi başına hem de grup şeklinde birçok sergi için resim yaptı.
4
Bu gerçeğinin resimden ayırt edilemeyeceği resimlerini yaparken gerçek modellerini karşına koyuyor ve öyle çiziyor.
5
Peki, bu yaptığı resimler hangi kategoride değerlendiriliyor diye soruyorsanız, cevabı yağlı boya...
6
Henüz 36 yaşında olan Young-Sung Kim, ünü yavaşça tüm dünyaya yayılan resimlerini sosyal medyayı kullanarak tanıtıyor.
7
İnstagram, Twitter ve Facebook sayfalarında yaptığı tüm fotoğrafları koyan ünlü sanatçının Instagram'da yaklaşık 182 bin takipçisi bulunuyor.
8
Birçok ödül alan Kim, bu ödülleri genellikle kendi ülkesi Güney Kore'den alıyor.
9
Suya, kurbağa,balık ve böceğe olan bu ilgisinin tam olarak bilinmese de hem kültüründe çok önemli ögeler olması hem de şans simgeleri olmaları ile ilgili olabilir.
10
Dünyanın birçok yerinde kendi sergilerini açmak fırsatı yakalamış ayrıca birçok ünlü ressamla çalışma fırsatı yakalamıştır. Lonra, Hong Kong, New York, Seul gibi birçok şehrin de sanatseverlerinin gönlünü fethetti.

Son Dakika Görenler Fotoğraf Sanıyor! İşte, Young-Sung Kim'in Hiper Gerçeklilik Resimleri - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler