Son Dakika Haberleri: Dünyanın En Yaşlı Youtuber'ı Mastanamma Hayatını Kaybetti!

Dünyanın En Yaşlı Youtuber'ı Mastanamma Hayatını Kaybetti!

10 gün önce

Youtube'da Hindistan'a özgü yemekleri kendi usulüyle yapan, dünyanın en yaşlı YouTuber'ı olan, Hindistanlı Mastanamma, 107 yaşında yaşamını yitirdi.

1
Dünyanın en yaşlı Youtuber'ı Hindistanlı Mastanamma, Country Foods adlı kanalında yöresel ve bilinmeyen mutfak gereçleriyle yaptığı ve geleneksel yöntemlerle de servis ettiği yemekleri yayınlıyordu. En yaşlı Youtuber, 107 yaşında hayatını kaybetti...
2
Hindistan'ın Andhra Pradesh eyaletinde hayata gözlerini açan Mastanamma, Youtube kanalında sebzeleri eski Hindistan kültürüne özgü bıçakları kullanarak ya da tırnaklarıyla soyuyor ve yemekleri muz yapraklarıyla servis ettiği videoları paylaşıyordu.
3
Mastanamma Youtube alemine, 2016 yılında torunu ile arkadaşının açtığı ve içerisinde kendisini simgeleyen "karpuz, tavuk" gibi içeriklerle giriş yaptı. Zamanla kanalı 1 milyondan fazla takipçiye ulaştı.
4
Andhra Pradeş'te doğan 107 yaşındaki Mastanamma'nın ölümü Pazartesi günü, kendi YouTube kanalından sevenlerine duyuruldu.
5
Ölümünün ardından Twitter'da birçok takipçisi Mastanamma için başsağlığı mesajları yayımladı.
6
2017 yılında torunu Mastanamma'nın YouTube kanalı için, "İlk başta tamamen eğlence amaçlıydı ama sonra viral oldu. Büyük şehirlerde yaşayan insanlar geleneksel yollardan yemek yapmayı tamamen unuttular. Biz de o insanlara unuttukları günleri hatırlatmak ve öğretmek istedim. Önce bunun için uygun bir insan aradım ama sonra yanı başımda olduğunu fark ettim ve büyük annem Mastanmma'ya sordum." açıklamasını yapmıştı.
7
8
9
10
11
12

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Amerika'da Kısa Mayo Giyenler Hapse Atılıyordu! İşte Tarihin Tozlu Sayfalarından Hiç Görmediğiniz Fotoğraflar Tartışmasız Dünyanın En Tuhaf 5 Ordusu Çernobil Faciası ve 11 Eylül Saldırılarını Bilen Kahinden 2019 Kehanetleri YHT Kazası Sonrası Paramparça Olan Vagonun İçinden Korkunç Görüntüler Yasak Elma'nın Cinsel İlişki Haritası Kafaları Karıştırdı