Yüksekova'da Binalara PKK Bayrağı Asıldı - Son Dakika

Yüksekova'da Binalara PKK Bayrağı Asıldı

10.08.2010 00:08

1
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi adeta savaş alanına çeviren göstericiler Cengiz Topel Caddesi üzerindeki boş binalara PKK'nın sözde bayraklarını astı. İlçenin tamamında süren olaylarda polis binalara asılan sözde PKK'nın bayraklarını indirirken, göstericileri de tazikli su ve gözyaşartıcı bomba ile dağıttı.
2
Bu arada Hakkari kent merkezi ile Şemdinli İlçesi'nde olaylar çıktı. Demokratik Özerliği Sahiplenme yürüyüşüne katılmak için Buvar Caddesi üzerinde bulunan BDP İl binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişi yürümek isterken, polisin müdahalesi ile karşılaştı. Zırhlı araçlardan toplanan kalabalığa "Dağılın" uyarısında bulunan polis, yürümek isteyen göstericileri tazikli su ve gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıtmaya çalıştı.
3
Bunun üzerine kent merkezi bir anda savaş alanına dönerken, sokak aralarına dağılan göstericiler, polise taş atarak karşılık verdi. Olaylar sırasında 2 gösterici de gözaltına alındı.
4
Şemdinli'de ise toplanan kalabalık açıklamanın ardından güvenlik önlemi alan polis panzerine taş atınca olaylar çıktı. Polis göstericilere tazyikli su ve gözyaşartıcı bombayla müdahale etti. Sokaklarda ateş yakıp slogan atan göstericiler ile polis arasındaki olaylar sürüyor.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Yüksekova'da Binalara PKK Bayrağı Asıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden