Yunanistan'ın Efsane Kalecisi Mültecilerden Futbol Takımı Kurdu - Son Dakika

Yunanistan'ın Efsane Kalecisi Mültecilerden Futbol Takımı Kurdu

Yunanistan Milli Takımı'nın kalecisi Nikopolidis'in kurduğu, Umut adındaki takımın, Irak, Afganistan, Suriye ve Yemenli mültecilerden oluşan takım kadrosu. Adıyla başkalarına da umut veren Elpida'nın kadrosunda çeşitli iş kollarından sığınmacılar bulunuyor.

1
Yunanistan Milli Takımı'nın efsanevi kalecilerinden Nikopolidis, Elpida (Umut) adında bir futbol takımı kurdu ve bu takımın kadrosunda sadece mültecilere yer verdi.

2
Nikopolidis'in kurduğu futbol takımı, başkent Atina'nın batısındaki Skaramangas bölgesinde yaşayan Suriye, Yemen, Irak ve Afganistanlı sığınmacılardan oluşuyor.

3
‘Umut', başkent Atina'nın Skaramangas bölgesinde yaşayan Suriye, Yemen, Irak ve Afganistanlı sığınmacılardan oluşan bir kadroya sahip.

4
Mültecilerden kurulu takım, avukatlar, telekomünikasyon işçileri ve muhasebecilerin yer aldığı ekiplere karşı amatör ligde mücadele ediyor.

5
Yunan kaleci Nikopolidis; “Onlar ülkemizde misafirler. Birkaç saatliğine de olsa onları mutlu etmeye çalışıyoruz.”

6
“Önemli olan sığınmacıların zevk alması ve eğlenmesi.”

7
Takımda yer alan 23 yaşındaki Suriyeli futbolcu Hozaifa Hajdepo evlerinde ne kadar sıkıldıklarını vurguluyor; “Eğer evde kalıp çalışmak istemezseniz, bir ölüden farkınız kalmaz.”

8
Takım düzenli olarak antrenmanlara çıkıyor, tüm ihtiyaçları karşılanıyor ve sığınmacılar doya doya futbol oynuyor.

9
“Umut” takımının, UEFA'nın 15 ülkede yaşayan sığınmacılar için verdiği yardım fonundan faydalandığı biliniyor.

10
2016 Rio Olimpiyatlarında da mülteci takımı boy göstermiş ve birçok insana umut olmuşlardı.Umuyoruz bu tür güzel hareketler devam eder ve hepimizin yaşadığı bu dünyada umut her zaman var olur.

Haber Yayın Tarihi: 16.02.2017 10:38

Son Dakika Yunanistan'ın Efsane Kalecisi Mültecilerden Futbol Takımı Kurdu - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor Eşcinsel çift, 'Kucak dansı yapacağız' diyerek kandırdığı otel görevlisini parçalayarak öldürdü Gelen geri dönmüyor! Salgından kaçanların ikinci adresi Kuşadası, nüfus bakımında 35 ili geçti Sporu bırakıp cinsel içerikli siteye üye olan sörfçüden çarpıcı itiraf: Tacize uğradım, kimseye anlatamadım Bazı kısımları sapasağlam! 800 bin yıllık Van Gölü'nden bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı