Yunus Balığı Fethiye'de Karaya Vurdu - Son Dakika

Yunus Balığı Fethiye'de Karaya Vurdu

10.01.2009 19:31

1
Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Yaklaşık 5 Metre Boyunda Bir Yunus Balığı Kıyıya Vurdu. Vücudunun Çeşitli Yerlerinde Yaralar Olan Şişe Burunlu Yunus Balığı, Defalarca Açık Denize Çekilmesine Rağmen Tekrar Karaya Döndü.
2
Fethiye tersanesinde çalışan işçiler, bu gece davetsiz bir misafirle uyandı. Körfeze ulaşan ve karaya vuran bu davetsiz misafir 5 metre uzunluğunda şişe burunlu yunus balığı oldu. Yaralı halde karaya vuran yunus balığını görenler hemen durumu İlçe Tarım Müdürlüğü'ne ve çevre örgütlerine bildirdi.
3
Olay yerine gelen ekipler vücudunun çeşitli yerlerinden yara alan yunus balığını yeniden denize taşımaya çalıştı. İlk önce elleri ile balığı açık denize bırakmaya çalışan vatandaşlar, yunus balığını yerinden oynatamayınca bot çağırdılar.
4
Kuyruğundan bota bağlanarak açık denize çekilen yunus balığı, henüz dakikalar geçmeden yeniden karaya döndü.
5
Tekrar denize çekilmek istenen balık, bu defa da kendisini çeken iplerden kurtularak geri döndü. Uzun uğraşlara rağmen açık denize dönmeyen yunus balığının bir şeylerden korkmuş olduğu sanılırken, taşıma işleminin sabah saatlerinde yeniden yapılacağı açıklandı.

6
Yunus balığını kurtarmak için olay yerine gelen doğasever Ali İhsan Emre, yunus balıklarının intihar etmek için karaya vurduklarını söyledi. Fakat bu balığın hangi sebeple karaya geldiğini bilmediklerini belirten Emre, balığın vücudunda yaralar olduğuna işaret etti. Emre, "Bu, bir tür şişe burunlu yunus balığıdır. Yolunu şaşırdığını düşünüyorum.
7
Ama balıkların denizde yolunu şaşırma ihtimali de düşük. Fethiye'ye her zaman böyle balıklar gelebilir. Bu yüzden belediye gerekli önlemleri almak zorundadır. Bu balıkların kurtarılması ve rehabilite edileceği bir tesisin kurulması gerekiyor." dedi.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika Yunus Balığı Fethiye'de Karaya Vurdu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kızını yatak odasında sevgilisiyle basan baba, gördüğü manzara karşısında öfke krizi geçirdi "Yeni tanıdığın biriyle cinsel ilişki yaşar mısın?" sorusuna eski yengeden takdir gören yanıt 85 milyon yaşında! Dünyanın kayıp 8. kıtası Zelandiya'nın şekli gün yüzüne çıktı Dudağına ereksiyon kremi süren fenomenin son hali şaşırttı Müstehcen sahneleri yetişkin film sitelerine sızan dizi Bridgerton izlenme rekoru kırdı