Yürek dağlayan kare: Enkazda asılı kalan 1 yaşındaki kardeşini böyle kurtardı - Son Dakika

Yürek dağlayan kare: Enkazda asılı kalan 1 yaşındaki kardeşini böyle kurtardı

26.07.2019 11:05

Suriye Eriha bölgesindeki bombardımanın ardından yıkılan bir evde baba ve üç çocuğunun hayatta kalma mücadelesi yürek dağladı.

1
Suriye'nin İdlib kentindeki Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne dün Esad güçleri ve Rusya'ya ait uçaklar tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında 17 sivil hayatını kaybetti. SY24 muhabiri Beşar Şeyh tarafından çekilen görüntüde, saldırı sonrası yıkılan parçaların arasında kalan üç çocuğuna bakan bir babanın feryadı ve 5 yaşındaki kız çocuğunun, bombardıman sonrası, enkazda bir moloza asılı kalan 1 yaşındaki kardeşini kurtarmak için canını tehlikeye attığı görülüyor.
2
5 yaşında olduğu tahmin edilen kız çocuğu, düşmekte olan bir yaşından küçük kardeşini düşmekten kurtarmak için elbisesinin takıldığı parçayı tutmaya çalışıyor. Bu sırada diğer erkek kardeşinin de beton parçaların arasında olduğu görülüyor.
3
Kız çocuğu büyük bir cesaretle enkazda sıkışan kardeşini tutup kurtarıyor. Ama kızın minik bedeni aldığı darbelere daha fazla dayanamadı ve küçük kardeşi ellerinin arasından kayıp aşağıya düştü. O sırada babası Amjad el Abdullah nefes nefese yıkıntıların arasında evlatlarına ulaşmaya çalışıyordu.
4
Toz ve dumanın içinde nefes alamayan baba Abdullah çaresizce çığlık atıyordu. Yardıma koşanlar adamın yanına kadar çıktı. Aşağıdaki görevliler de yaralı halde bulunan bebeğe ilk müdahale yapıyordu. Ablasının durumu iyi değildi. Kardeşini korumak için elinden geleni yapmıştı ama aldığı yaralar çok ağırdı.
5
Küçücük bedeni, kocaman yüreğiyle 7 aylık kardeşini kurtarmak için her şeyini ortaya koyan ablası hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Son Dakika Yürek dağlayan kare: Enkazda asılı kalan 1 yaşındaki kardeşini böyle kurtardı - Son Dakika


YORUMLAR (31)
  • mahmut: boş yaşayan masallara kanan üretmeyen gelişmeyen ilimden bilimden habersiz toplumlar gelişen güçlü toplumların kölesi olur yada böyle mahfolur çare ilimde bilimde sanayide teknolojide yükselmek kalkınmak güçlü olmaktadır. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Önce Vatan: sen kendine filozof nicki almakla malesef filozof olmuyorsun her yerin cehalet kokuyor,, bu son ikiyüz yillarina ne bakiyorsun, ne yazikki bu insanlar kandirilmis kullanilmistir, asil medeniytin ve ilim irfan sahiblerinin kim oldugunu bilseydin bu söylediklerinden haya ederdin, ucagi bulanin ilk kim oldugunu gemiyi kesv etmenin kim oldugunu dünya haritasini ve amerikayi kimler tarafindan tesbit edildigini v.s. Kura-n bize yeter Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü