Son Dakika Haberleri: Yürek dağlayan kare: Enkazda asılı kalan 1 yaşındaki kardeşini böyle kurtardı

Yürek dağlayan kare: Enkazda asılı kalan 1 yaşındaki kardeşini böyle kurtardı

4 ay önce

Suriye Eriha bölgesindeki bombardımanın ardından yıkılan bir evde baba ve üç çocuğunun hayatta kalma mücadelesi yürek dağladı.

1
Suriye'nin İdlib kentindeki Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne dün Esad güçleri ve Rusya'ya ait uçaklar tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında 17 sivil hayatını kaybetti. SY24 muhabiri Beşar Şeyh tarafından çekilen görüntüde, saldırı sonrası yıkılan parçaların arasında kalan üç çocuğuna bakan bir babanın feryadı ve 5 yaşındaki kız çocuğunun, bombardıman sonrası, enkazda bir moloza asılı kalan 1 yaşındaki kardeşini kurtarmak için canını tehlikeye attığı görülüyor.
2
5 yaşında olduğu tahmin edilen kız çocuğu, düşmekte olan bir yaşından küçük kardeşini düşmekten kurtarmak için elbisesinin takıldığı parçayı tutmaya çalışıyor. Bu sırada diğer erkek kardeşinin de beton parçaların arasında olduğu görülüyor.
3
Kız çocuğu büyük bir cesaretle enkazda sıkışan kardeşini tutup kurtarıyor. Ama kızın minik bedeni aldığı darbelere daha fazla dayanamadı ve küçük kardeşi ellerinin arasından kayıp aşağıya düştü. O sırada babası Amjad el Abdullah nefes nefese yıkıntıların arasında evlatlarına ulaşmaya çalışıyordu.
4
Toz ve dumanın içinde nefes alamayan baba Abdullah çaresizce çığlık atıyordu. Yardıma koşanlar adamın yanına kadar çıktı. Aşağıdaki görevliler de yaralı halde bulunan bebeğe ilk müdahale yapıyordu. Ablasının durumu iyi değildi. Kardeşini korumak için elinden geleni yapmıştı ama aldığı yaralar çok ağırdı.
5
Küçücük bedeni, kocaman yüreğiyle 7 aylık kardeşini kurtarmak için her şeyini ortaya koyan ablası hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Haber Yayın Tarihi: 26.07.2019 11:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Eniştesine güvendi, kaybetti Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor